4

Palivere mees sai eile metsast kolm kilo seeni

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Eile korjatud lehterkukeseened. Andrus Karnau foto

Palivere mees Arvi Pukk korjas eile Paliverest rabaäärsest metsast paari tunniga kolm kilo lehterkukeseeni ehk lehtrikaid, nagu ta ise ütleb.

Üle kümne aastal tihedasti seenel käinud Pukk ütles, et on varemgi detsembrikuus metsast seeni saanud, kuigi eriti tihti seda ette ei tule. Kõik oleneb sellest, kui ruttu talveks läheb: krõbedama külmaga lähevad lehtrikad käest ära, lume alt jälle ei leia neid üles.

Pühapäeval läks Pukk metsa lindudele toitu viima. Ta on  ise meisterdanud ja lindudele metsa üles pannud mitu toidulauda. Üksiti käis ta läbi ka oma seenerajad ja korjaski kolm kilo lehtrikaid.

„Kuulsin, et Saaremaal olla hiline seenesaak. Ei tahtnud saarlastele alla jääda,” ütles Pukk naljaga pooleks.

Pukk ütles, et lehterkukeseen on hea salatiseen ja veel parem pirukaseen.

Tänavune seeneaasta oli Puki sõnul üldiselt kehv. Riisikaid sai vähe, kuivaga seen ei kasva.

„Soolaseeni mul suurt tänavu polegi,” ütles Pukk.

Seeneaeg kestab Puki jaoks jaanipäevast jõuluni, ja pool aastat jutti ta metsas käibki, kui on aega ja tervis lubab. Kui Pukk metsast tundmatu seene leiab, siis võtab kaasa ja määrab kodus ära.

20151214_110437 20151214_110325

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
kah mükoloog
kah mükoloog

Kuumutab vee välja ning alles jääb ainult pool kilo seeni . Saavad naise ja tütrega ainult ühe seeneprae , ei midagi enamat !

triin
triin

ühed parimad seened üldse 🙂

Lembitu+Twerdianski
Lembitu+Twerdianski

Asjalik mees igast kandist!

Palivere elanik
Palivere elanik

super uudis

wpDiscuz