2

Madala veetaseme tõttu ei pääse veoautod ega bussid Vormsile

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

ormsö2Foto: Arhiiv

Rohuküla sadamas on veetase nii madal, et mandri ja Vormsi saare vahet sõitev parvlaev Ormsö raskeveokeid ja busse pardale ei võta. 

Rohuküla mereseirejaama andmetel on viimastel päevadel merevee tase kõikunud 30-45 cm vahel allpool nulltaset. Eile õhtul oli veetase -41 cm ja langeb veelgi. Veetaseme tõusu on prognoositud alles alates 25. augusti õhtust, teatas Lääne maavalitsus.

Parvalev Ormsö kapten Leon Uisk selgitas, et raskeveokite ja busside laadimine-lossimine on võimalik vee madalseisuga kuni -38 cm.

„Selline piirang on tingitud kalda rambist. Kui autod seda ületavad, tuleb laeva fikseerimishammas kaldarambi alt välja ja tekib tõsine ohuolukord, millel võivad olla rasked tagajärjed,” märkis Uisk.  

Ormsö kapten toonitas, et kliendid võtaksid olukorrast tingitud piirangu teadmiseks ja arvestaksid sellega raskeveokite ja busside praamikohtade broneerimisel.

 

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
pook
pook

Hugost saab jala Noarootsi samaka järgi minna.

pidevalt
pidevalt

nokk kinni saba lahti, see kilplaslik toompea mõju on kohutav

wpDiscuz