9

Pentus-Rosimannus teatas tagasiastumisest

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

REF Keit Pentus-Rosimannus urmas lauriKeit Pentus-Rosimannus. URMAS LAURI

Ringkonnakohtus eile Autorollo pankrotiasjaga seoses vastutavaks tunnistatud välisminister, Reformierakonda kuuluv Keit Pentus-Rosimannus teatas täna, et esitas peaministrile palve vabastada ta ametist, kirjutab Postimees.

Pentus-Rosimannus teatas õhtul saadetud avalduses, et avastas eile Rootsist töövisiidilt naastes enda ees ootamatu ülesande pöörduda oma õiguste kaitseks riigikohtusse. „Esimese astme kohtu varasemale otsusele risti vastupidine otsus kohustas mind osalema oma isa kunagise firma majanduskriisi aegsete võlgade kinnimaksmises. Ma ei nõustu kohtu tõlgendustega, mille järgi isa äriline ebaõnnestumine tuleb nuhelda pereliikmete pihta, pean otsust enda suhtes äärmiselt ebaõiglaseks ja kavatsen selle riigikohtus vaidlustada,” ütles ta.

Ta märkis, et lugupidamine Eesti riigi ja tema institutsioonide vastu ning arusaam euroopalikust poliitilisest kultuurist ei luba tal kujunenud olukorras aga käituda teisiti, kui esitada peaministrile palve vabastada ta välisministri ametist.

Pentus-Rosimannus on välisminister olnud alates eelmise aasta 17. novembrist, enne seda oli ta alates 2011. aastast keskkonnaminister.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
TASS on volitatud teatama
TASS on volitatud teatama

pang ja puuksu eedi ennustasid seda juba 3 aastat tagasi ette

h
h

See oli muidu üks ajend. Kergendus kindlasti endale,koalitsioonile,välispoliitika asjatundjatele jne.

tõsi
tõsi

Vargale varga palk

yo
yo

Tahtsid öelda, et riigikogu palk ikka.

Gen.
Gen.

Enne tema ristilöömist arvaks,et see on kohtu ülesanne,kusjuures alles Riigikohtu.Pealegi polnud tema firma. Ja Haapsalu inimesena arvaks,et ta on hea välisminister, kes polnud nõus neegrikarja kontrollimatu sisseveoga.

Mihkel
Mihkel

Enam paremat annab otsida. Oskab vähemalt rahasju korraldada.

rabi
rabi

Juudal on ikka juudapoja kombed.

susla
susla

Tuleks ka kohast riigikogus loobuda. Ka sinna ei tohiks röövlid varjupaikka ronida.

luigelaul
luigelaul

kindlalt edasi kuristikku

wpDiscuz