9

Mõttekoda: Migratsioon on olnud Rootsile kasulik

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Migrants wait to disembark in the Sicilian harbour of Augusta

Migrandid Vahemerel. SCANPIX

Rootsi majandus on saanud migratsioonist selgelt kasu, ütles mõttekoda Arena Idé oma raportis.

Mõttekoja arvutuste kohaselt on migratsioon toonud alates 1950. aastast riigi majandusele sisse ligi 100 miljardit eurot.

Kasum on märkimisväärselt vähenenud alates 1970. aastatest, kuid on endiselt olemas. Ainult 1990. aastatel oli perioode, mil migratsiooni loodud tulu ei katnud kulusid, ütles mõttekoda.

Ajaleht Dagens Nyheter kirjutas, et raportit tutvustatakse kolmapäeval Almedaleni poliitikanädalal.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
koogu
koogu

Külamees, enne vastuväidete esitamist lülita ajud töörežiimile. 😉 Sellepärast et emigrandid on ühed inimesed ja siiajääjad on teised inimesed. Mõlemaid hüütakse praegu veel eestlasteks. Pilt ei ole ainult mustvalge. Kõik nn pagulasi ei saa samuti mustvalgel skaalal vaadelda. Mitu aastat sellest tagasi on, kui Merkel ütles, et oleme oma multikultiga jõudnud ummikusse. Nüüd toodame ühe hästi suure ummiku juurde ja selle juures täname naeratades Brüsseli häid onusid.

Gen.
Gen.

Kas iga hullumaja arvamust saab tõsiselt võtta? Ma püüdsin kunagi oma naisele ka selgeks teha,et sain tripperi teadusuliku eksperimendi käigus.

olaf
olaf

Mitte rootslastele.

selles pole kahtlust
selles pole kahtlust

Ajalugu on näidanud seda et iga järgnev okupatsioon on olnud alati hullem kui eelmine. Aga sigaduste pärale jõudmine ja avastamine võtab aega.

varsti selgub
varsti selgub

et SSSR okupatsioon oli ka eestile kasulik, tõi kõvasti majandusele sisse, inimestel pole üldse tähtsust, tellige see raport putjalt, saame teada kuidas kõik paranes võrreldes 1913 aastaga

list
list

Brüsseli onud andsid käsu ja nüüd harjutatakse lambakarja mõttega et migratsioon ongi hea ja kasulik. Ennem seda harjutati mõttega et sinu koht ongi euroopa liidu tööjõuturul. See on kõige ehtsam meediasõda ise enda rahva vastu.

koogu
koogu

Kõiki migratsioone ei saa ühte patta panna. Eestlaste emigratsioon tähendab seda, et nad lahkuvad oma kodumaalt ja sulanduvad sihtriigi kultuuri. Moslemid tulevad Euroopasse ja tahavad siin peale suruda oma kombeid ja harjumusi. Neid kahte asja ei saa võrrelda.

Külamees
Külamees

Samas miks siis eestlased nii valuliselt suhtuvad võimalikku migratsiooni,kui ise oma maa maha jätta ja “sihtriigi kultuuri”sulanduda eelistavad?

Maria
Maria

Ms kasu see on, kui samas naised kannatavad moslemite poolt vägistamist, kui riigis on turvaline elada, on see rohkem kasulik

wpDiscuz