Kristjan Kosk

kristjan.kosk@le.ee

Martin Jaanus-Enno Tops

Martin Jaanus-Enno Tops. Foto: Erakogu

Laupäeval, 6. juunil Noarootsi teedel peetud Addinol Lääne-Eesti rahvaralli stardis oli ühtekokku 80 ekipaaži erinevatest võistlusklassidest.

Peakorraldaja Kalle Kruusma sõnul olid sel aastal võrreldes eelmistega ettevalmistatud pea täies ulatuses uued rajad. „Ainult kaks katset olid kolme aasta tagusest rallist tuttavad“, lisas Kruusma.

Kruusma hinnangul jäid sõitjad tehniliste ja käänuliste radadega väga rahule. „Pikalt ei ole vihma sadanud, mistõttu olid kruusateed muutunud tugevaks ja kiiresti sõidetavaks,“ sõnas korraldaja.

Tema sõnul ei tasu nüüd kohalikel elanikel muretseda teede kvaliteedi languse pärast. „Teehöövel käib raja läbi ja vajadusel puistatakse teedele aukude lappimiseks kruusa,“ kinnitas Kruusma.

Ralli üldvõidu noppisid nelikveolisel(4WD klass) Mitsubishi Lancer Evo 10-ga kihutavad Antti ja Avo Kangro.

Läänemaa viieteistkümnest sõitu alustanud ekipaažist jõudis lõpuni kümme.

Jako Allika ja Elimar Kibus saavutasid J-16 klassis oma esimesel rahvarallil 3.koha.

Martin Jaanus ja Enno Tops lõpetasid ralli J-18 klassis 2.kohaga.

Tagaveoliste(SU klass) võitsid Sander Ilves ja Tõnis Avila tartlaste Rainer Meusi ja Elari Jallase ees. Rauno Uustalu ja Krissika Kast saavutasid 5. ja Rene Puda ja Rain Polberg 9.koha.

Esiveoliste, kuni 1,8 liitrise mootrimahuga(2WD-V klass) õnnestus Delvis Tõkkel ja Kudrun Martinil välja sõita 8.koht.

Kaido Saul ja Edy Murumägi lõpetasid 4WD klassis samuti 8.kohaga.