0

Valitsus muutis Vormsi parvlaeva kasutusse andmise aluseid

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Vormsi uue parvlaeva 3D mudel. Laeva nimeks valiti Ormsö. Vormsi uus parvlaev. Foto: repro projektist

Valitsus andis täna oma korralduse muutmisega Lääne maavalitsusele võimaluse sõlmida riigihankemenetluse ajaks otseleping Vormsi uue parvlaevaoperaatoriga, mis tähendab, et hoolimata parasjagu käivast riigihankevaidlusest ei jää laev kai äärde seisma.

Valitsus muutis kehtivat korraldust, millega laiendati aluseid, millistel tingimustel on riigil võimalik riigivara ehk siis Sviby-Rohuküla-Sviby liini jaoks tellitud parvlaeva vedaja kasutusse anda.

Uus Vormsi laev saab valmis 1. maiks 2015, kuid laevaliini opereerimiseks välja kuulutatud hange on vaidlustatud, mis takistab ka uue operaatoriga lepingu sõlmimist. Seetõttu andis valitsus Lääne maavalitsusele võimaluse sõlmida vajadusel riigihankemenetluse ajaks otseleping vedajaga, mis võimaldaks võtta kasutusse uue laeva ja tagada sellega katkematu laevaühendus maakonnasisese väikesaarega. Samuti tagatakse korralduse muutmisel Lääne maavalitsusele võimalus kasutada kõiki ühistranspordiseaduses sätestatud võimalusi selleks, et reisijad saaks kvaliteetselt teenindatud, riigi vara leiaks efektiivset kasutust ning tagataks riigi ressursside säästlik ja otstarbekas kasutamine. Kohtuvaidluste tõttu uue laeva kai ääres seismine oleks riigile oluline lisakulu, küündides kuni 1000 euroni päevas.

Olenemata tänasest korralduse muutmisest, on siiski eesmärgiks sõlmida ka 5-aastane operaatorleping riigihanke korras.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz