Haapsalu noormees mängis oma esimese kohtumise korvpalli Eesti meistriliigas

Juhan Hepner

juhanh@hot.ee

Esmaspäeval pidas noor Haapsalu korvpallur Mikk Päeske  oma esimese kohtumise Eesti korvpalli meistriliigas. Päeske mängib Audentsese SG/Noortekoondise meeskonna ridades.

Esimene täiskasvanute vanuserühmas peetud mäng ei olnud just lihtsate killast, sest vastamisi mindi BC Kalev/Cramoga.

Kalev/Cramo hoidis liidripositsiooni kogu kohtumise vältel. 1. veerandaeg lõppes nende kasuks seisuga 26:7.

Sama jätkus ka teisel veerandajal, mille lõpus näitas tabloo seisu 55:21. 3. veerandaja tulemuseks oli 78:33 ja lõpuvile kõlades oli seis 102:46 Kalev/Cramo kasuks.

Päeske sai Audentese koosseisus mänguaega 5 minuti ja 41 sekundi jagu. Punkte visata tal veel ei õnnestunud.

1997. aastal sündinud Päeske alustas oma korvpalluri teekonda 2008./2009. aasta hooajal C1-klassi noormeeste esiliigas ning on sellest alates mänginud eri aegadel noormeeste B- ja A-klassi esiliigas ning meeste 2. ja 1. liigas. Nüüd siis ka täiskasvanute Eesti korvpalli meistriliigas.