3

Vormsi liinikonkursile esitasid pakkumuse Väinamere Liinid ja Kihnu Veeteed

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Vormsi parvlaev. Foto Arvo Tarmula
Vormsi parvlaev. Foto Arvo Tarmula
Vormsi parvlaev. Foto Arvo Tarmula

Lääne maavalitsus teatas, et Sviby-Rohuküla-Sviby reisiparvlaevaliini vedajahankele laekus pakkumust. Pakkumuse esitasid Väinamere Liinid OÜ ja AS Kihnu Veeteed. 

Maavalitsus teatas, et hankekomisjon asus kontrollima pakkujate kvalifikatsiooni. Vormsi uus parvlaev Örmsö, mille kodusadamaks on Sviby, valmib Baltic Workboats AS laevatehases tuleva aasta 1. maiks. Ormsöle on planeeritud kohti 30 sõidukile ning edaspidi on vajaduse ilmnemisel võimalus paigaldada lisatekk, mis mahutab veel 10 sõidukit.

Praegu veab reisijaid Vormsile Kihnu Veeteede parvlaev Reet.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Mart
Mart

Antud pildil on küll Saaremaa Laevakompaniile kuuuluv laev https://www.tuulelaevad.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=96&lang=et

Teadja
Teadja

Kihnu veeteed ei suuda siiani oma Wrangö praamiga normaalselt kliente teenindada. Aasta vana praam on katki ja sõidukeid ei vea praam juba mitu kuud.

tark
tark

kusjuures tegemist ei ole mitte Kihnu Veeteede Wrangöga vaid tegemist on riigi poolt ehitatud alusega.

wpDiscuz