0

Ossinovski lubab õpetajatele märkimisväärset palgatõusu

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Jevgeni Ossinovski. Foto: Arvo Tarmula

ossinovski. Foto: Arvo TarmulaHaridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski. Foto: Arvo Tarmula

Järgmisel aastal kasvab omavalitsuste vahel jagatav haridustoetus ligi 18 miljoni euro võrra ning ulatub 223,6 miljoni euroni, lõviosa haridustoetuse kasvust läheb õpetajate palkadesse, lubab haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski.

Ehkki haridustoetuse detailid pole veel lõpuni kokku lepitud, võib Ossinovski sõnul juba praegu öelda, et õpetajate miinimumpalk tõuseb järgmisel aastal 800 euro pealt vähemalt 880 euroni. „Veelgi olulisem on õpetajate palgatoetuse kaheksaprotsendine tõus, mis lubaks ainuüksi riigi toetusest maksta järgmisel aastal keskmiselt vähemalt 1050 eurost brutopalka,“ rääkis minister Ossinovski.

Õpetajate palgatõusu jaoks eraldatakse järgmise aasta riigieelarvest täiendavaid vahendeid 4,5 protsenti. "Mõistagi, kuna õpetajate palk on haridusministeeriumi selge prioriteet, siis polnud nii madal õpetajate palgatõus kuidagi aktsepteeritav. Seepärast vaatasime ümber haldusala kulutused ning suutsime seeläbi leida täiendavalt 3,6 protsenti õpetajate palgafondi suurendamiseks,“ selgitas Ossinovski.

Haridustoetuse täpsed summad selguvad novembri lõpus, mil fikseeritakse õpilaste arv, mille alusel järgmise aasta toetust jagatakse. Põhikooli- ja gümnaasiumiseadusest tulenevalt antakse omavalitsustele üldhariduskoolide pidamiseks haridustoetust, millest ligi 80 protsenti moodustab õpetajate palgatoetus.

Haridustoetuse sees on lisaks õpetajate palgatoetusele ka õppealajuhatajate ja koolijuhtide töötasu, täienduskoolituse, investeeringute, õppekirjanduse ja põhikooliõpilaste koolilõuna toetus. Järgmisest aastast lisandub koolilõuna toetus ka gümnaasiumiõpilastele, mille tarvis eraldab riik täiendavalt kolm miljonit eurot.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz