Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Sulling loodab uute turgude leidmisel Eesti suursaadikute abile

Juhan Hepner

juhanh@hot.ee

Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling pöördus Tallinnasse kogunenud Eesti välisesinduste juhtide poole ja palus neil kaasa aidata Venemaa sanktsioonide tõttu tekkinud olukorra leevendamisele.

„Numbrite järgi ei ole sanktsioonide mõju Eesti majandusele tervikuna kuigi suur, kuid osa ettevõtteid puudutab see tuntavalt. Lühiajaliste meetmete kõrval on oluline tegelda uute turgude otsimisega ning Eesti saadikutel on kontaktide loomisel väga oluline roll,“ ütles Sulling.

Ta palus saadikutel oma asukohamaades uurida Eesti piimatoodete müügi võimalusi ja jagada ühtlasi infot selle kohta, mida Eestil veel pakkuda on.

Sullingu sõnul on Eesti piimatooteid müüdud näiteks Malaisiasse, Singapuri, Lõuna-Koreasse ja Taisse, mis näitab, et Eesti piimal on turgu ka kaugetes riikides. 

„Eesti ettevõtete eesmärk on müüa võimalikult kõrge lisandväärtusega piimatooteid ja huvi meie toodete vastu on juba üles näidatud,“ lisas Sulling.

Väliskaubandus- ja ettevõtlusministri sõnul tuleb Eesti majanduse stabiilsuse huvides sõltuvust Vene turust minimeerida.

„Praegune olukord kinnitab veenvalt, et kui suunata suur osa ekspordist idanaabri turule, võib see varem või hiljem valusalt kätte maksta,“ märkis Sulling.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments