1

Swedbank saatis Haapsalu asjus veel ühe vabanduse

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

jekabson

Swedbanki Lääne-Eesti regiooni juht Egon Jekabson. Foto: Arvo Tarmula

 

Swedbank saatis kella 1 ajal päeval Tallinna ajalehtedele veel ühe vabanduse ja selgituse Haapsalu pangakontori sularahatehingute kohta.

Kella 1 päeval kohtusid Haapsalu pangakontoris Haapsalu linnavolikogu esimees Jaanus Karilaid ja Swedbanki Lääne-Eesti regiooni juht Egon Jekabson.

Karilaid ütles, et tegi ettepaneku, et pank mõtleks ümber ega muudaks Haapsalu kontorit sularahavabaks. Karilaiu sõnul ütles Jekabson, et pangakontosid on suletud liiga vähe, mistõttu panga otsuse negatiivne mõju on majandustulemustele liiga väike.

Järgneb Egon Jekabsoni pöördumine, mille hankisime headelt kolleegidelt Ärilehes:

Kõigepealt soovin siiralt vabandada mulje pärast, mis seoses sularahateenuste muutusega Swedbanki Haapsalu kontoris Läänemaa inimestele ja Eesti avalikkusele jäänud on. Olles kuus aastat Lääne regiooni juhtinud, olen alati pidanud oluliseks avatud suhtlemist kohalike inimeste, ajakirjanduse ja omavalitsustega. Tuleb tunnistada, et Lääne Elule antud intervjuus on aspekte, mida võib mõista teistmoodi, kui mina soovisin edasi anda. Suhtluses pole paraku oluline mitte see, mida soovid öelda, vaid see, kuidas Sind mõistetakse. Kinnitan veelkord, et, kindlasti peame Haapsalu linna ja selle kandi inimesi olulisteks klientideks. Samuti ei pea ma Läänemaad mingil juhul ääremaaks, vaid selle kandi areng ja klientide rahulolu on mulle ja pangale äärmiselt olulised. Vabandan kõigi ees, keda minu ajakirjanduses levinud sõnad solvasid.

Haapsalu puhul on tegemist teise maakonnakeskusega, kus me muudame kontoris sularahaga seotud töökorraldust. Eelmisel aastal astusime sama sammu Paides ja seal sujus kogu protsess rahulikult. Kui teeme muutusi kontorivõrgus, on meil tavaks teavitada eesseisvast muudatusest kohaliku omavalitsuse juhte. Nii tegime ka Haapsalus, kus 6.mail kohtusime nii maavanema kui linnapeaga. Eeldasime, et sealt liigub info edasi. Olime üllatunud, kui selgus, et ülejäänud Haapsalu omavalitsusjuhid siiski polnud teemaga kursis. Kahjuks ei taibanud me koheselt, et kriitika taga on info kehv liikumine. Nüüdseks oleme mõistnud, et Haapsalu volikogu vajab enam informatsiooni ja seetõttu esinengi täna Haapsalus ning jagan selgitusi, miks oleme sularahaga seotud töökorraldust muuta otsustanud.

Kahetsusväärselt on meedias hakanud levima kuulujutud, et Haapsalu kontor on kavas sootuks sulgeda. Kinnitan veelkord, et Haapsalu kontorit ei suleta, samuti ei kao sealt ära sularahateenused – sularaha sisse- ja väljamakseid saab täna ja ka edaspidi teha sularahaautomaatide abiga. Haapsalu kontoris käib täna iga kuu sularahatehinguid tegemas 36 inimest ja 4 ettevõtet. Kõigi nende klientidega suhtleme individuaalselt ja otsime ühiselt nende jaoks sobivaimad lahendused.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
kodanik
kodanik

Jekabson on jobu, vabandagu palju tahab.

wpDiscuz