Erki Mitman võitis Eesti meistrivõistlustel 3 hõbemedalit

Tallinnas 18.–19. jaanuaril toimunud Eesti A- ja B-klassi meistrivõistlustel võistles Haapsalu kergejõustikuklubist 8 last.
Parimad tulemused saavutas 2-kordne Eesti TV-10 olümpiastardi mitmevõistluse võitja Erki Mitman (treener Kaja Ladva).

Kuulitõukes võitis Mitman B-klassis hõbeda tulemusega 14.24. 60 m tõkkejooksu finaalis sai ta uue isikliku rekordi 8,94-ga hõbemedali.

Kõrgushüppesse läksime selge võiduplaaniga, kuid ka see võistlus kujunes väga dramaatiliseks. Erki ületas võrdselt võitjaga 2. katsel 1.79 ning parandas oma isiklikku rekordit 9 sentimeetriga. Kahjuks võiduks sellest ei piisanud, sest kõrguse 1.76 ületas Erki 3. katsel, võitja aga 1. katsel. Nii pidi ka sellel alal leppima hõbemedaliga. Endast aasta vanematega võistelnud Kevin Sakson tõukas kuuli 13.00 ja oli 5., kõrgushüppes oli ta 1.60-ga 7.

Tüdrukute B-klassi kõrgushüpe kujunes sama põnevaks. Anna-Maria Vjazemski ületas 1.56 esimesel katsel ning oli enne järgmist kõrgust, kuhu oli jäänud veel 4 hüppajat, 3. kohal. Kahjuks ületasid kõik 3 tüdrukut ka kõrguse 1.59 ning Anna-Maria pidi leppima 4. kohaga. Anna-Maria võistles endast aasta vanematega. Teivashüppes saavutas ta 6. koha 2.40-ga ning oli 60 m tõkkejooksu finaalis 7. tulemusega 9,72. Hästi hüppas teivast Simona-Liisbet Seppi, kes sai 2.50-ga 5. koha. Reneli Saumets oli 7. ning Elis Tähhe 9.

A-klassi kuulitõukes sai Madli Rahuvarm 11.97-ga 4. koha ning kaotas 3. kohale vaid 3 sentimeetriga. Kristo Simulask hüppas teivast 3.30 ning oli 8., 60 m tõkkejooksus oli ta 11. 9,09-ga, võisteldes endast aasta vanematega. Oma tugevamal alal kõrgushüppes ta osaleda ei saanud, kuna oli tõkkejooksus jalale veidi haiget teinud.

Uue Eesti B-vanuseklassi siserekord käimises püstitas JK Tempo kergejõustiklane Ruslan Sergatšov (treener Mihhail Jutkin), kes läbis 3000 m käimisdistantsi ajaga 14.42,45, parandades senist, 35 aasta vanust Eesti rekordit ligi 3 sekundiga. Varasem rekord oli püstitatud Vladimir Suslovi poolt 1979. aastal.

B-klassis võitis 3000 m käimises Anastasija Skatško 16.31,22-ga kuldmedali.

Juunioride 5000 m käimises sai hõbemedali Läänemaa KJK-st Marten Jõevee (treener Endel Susi) 31.48,13-ga ning naisjuunioride 3000m käimises oli Regina Kändla 4-s 20.37,71-ga, B-klassi 3000m käimises oli Kristiina Köster 8.

B-klassi 600 m jooksus oli Martin Teppan 7.