Laupäeval algas Haapsalus Piibli elektrooniline ümberkirjutamine, millega tähistatakse Eesti Piibliseltsi 200. aastapäeva.
Välja on töötatud vastav programm, kirjutada saab neljale elektroonilisele tahvlile. Igaühel tuleb ennast enne identifitseerida kas Facebooki, e–postiaadressi vm kaudu. Teksti annab ette arvuti, aluseks on suur perepiibel.
Varsti saab ka online’is jälgida, kui kaugel on kirjutamine jõudnud, selgitas piibliseltsi esimees, Haapsalu luteri koguduse õpetaja Tiit Salumäe.
Kirjutamine algas Luuka evangeeliumi 1.–3. peatükiga. Esimesena alustasid Haapsalus koosolekut pidanud piibliseltsi nõukogu kolm liiget: esimees Salumäe, aseesimees, siinse baptistikoguduse esimees Eenok Palm ja Tartu ülikooli õppejõud Peeter Roosimaa. Edasi said kirjutada Haapsalu inimesed.
Kirjutamine käis laupäeval kl 12–16 Haapsalu toomkiriku ristimiskabelis.
Kavas on kirjutamisega ühele poole saada tuleva aasta jõuluks, aga kindel see ei ole, sest Inglismaal võttis see neli aastat aega, ütles Salumäe.
Kirjutamine hakkab käima eri paigus, nii nagu tahvlid kuhugi jõuavad. Salumäe ütles, et tahvlid tulevad kindlasti veel ka Läänemaale.
Järgmine suurem kirjutamine tuleb Tallinnas rahvusraamatukogus raamatute suurmüügi ajal.
“suur perepiibel”? On olemas Suur Piibel (“Looduse” juubeliväljaanne eestikeelse piiblitõlke 200. aastapäeva puhuks) ja teiselt poolt võib perepiibliks olla iga Piibel, mis kodus kasutuses. Korrektne oleks viidata tõlkeversioonile (1739, 1938, 1968 või 1997). Need on nimelt üsna erinevad (kes juhuslikult ei tea) ja valik annab aimu aktsiooni algatajate põhimõtetest.
see kõik on saatanast
See kõik on kuidas kellelegi.