Teeme Ära talguveebis saab juba tänavusi talguid kirja panna

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Kõiki inimesi ja organisatsioone üle Eestimaa oodatakse talguveebis www.teemeara.ee kirja panema 4. maiks kavandatavaid talguid ning kutsuma üles talgulisi lähedalt ja kaugelt kaasa lööma. Teeme Ära talgupäev peetakse taas mai esimesel laupäeval, 4. mail, mil iga kogukond saab ise otsustada talgupäeva tööd ja tegemised.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liikme Tarmo Tüüri sõnul on selle üle tõeliselt hea meel, et talgupäevast on saamas iga-aastane hoolimise päev. „Maikuu esimesest laupäevast on kujunenud päev, mis ühendab Eestimaa – ühendab maa ja linna, ühendab erinevad põlvkonnad, erinevad elualad, erinevad ellusuhtumised, erinevad rahvused,“ rääkis Tüür. „Talgupäev sünnib mõnusas meeleolus, loob koostöö õhkkonna ning annab hea tunde, et Eestimaa elab ja tegutseb.“

Kõik talgujuhid, kes on talgud Teeme Ära lehele kirja pannud, saavad talgute stardipaketi, mis sisaldab praktilisi abivahendeid ja nõuandeid talgupäeva õnnestumiseks. Talgujuhi stardipaketis on esmaabitarbed, mõned töökindad, talgulugude CD-plaat „Talgulugude kogumik 2013“, ajalehe Talguline värske number, peotäis šokolaadi, natuke kevadisi seemneid, samuti talgukuulutused ja Talguhundi kleepsud, kriisijuhend ning hulk praktilisi nõuandeid. Veebist leiavad nii uued kui kogenud talgujuhid soovitusi talgupäeva korraldamiseks lehelt „Talgujuhi kool“.

Talgulugude CD-plaat, koos Eesti rahva ruuseumi ja Eesti pärimusmuusika keskusega valminud „Talgulugude kogumik 2013“ sisaldab 16 talgujuttu, mille luges plaadile näitleja Piret Simson. Kogumikult leiab talgulugusid nii lähemast kui ka kaugemast minevikust, samuti kuus muusikapala talgupäeva meeleolu loomiseks. Talgulugude kogumine jätkub ka tänavu: kõik talgulised on oodatud jagama oma talgulugusid, pilte ja videoid nii talguveebis kui saatma ERMi.

Talgulisi oodatakse Teeme Ära kodulehele end osalejana kirja panema alates 15. aprillist, sest selleks ajaks on registreeritud juba paras valik talguid, mille seast endale sobiv leida. Keelatud pole end talgulisena registreerida ka varem, kui juba sobiv talgukoht teada.

2012. aasta talgupäeval korraldati üle Eesti 1241 talgud, millest võttis osa 32 000 talgulist.

Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant, Eesti Muinsuskaitse Ümarlaud, Teeme Ära Minu Eesti, Vabaühenduste Liit EMSL. Partneritena löövad kaasa Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Dorpat Hotel, Nordic Hotel Forum, Pakendikeskus, Refonda, Statoil, Tamrex jt.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
1 Comment
Inline Feedbacks
View all comments
Vassili Varbavahe
10 aastat tagasi

Sellel aastal talgute korras vaja puhastada minu tualett. Keegi pole seda 2 aastat teinud. Panen kirja.