0

Konkurss “Hea eeskuju” otsib tublisid noori

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Hea eeskuju 2011 Erki Vellama. Foto: Silver Mikiver
Hea eeskuju 2011 Erki Vellama. Foto: Silver Mikiver

Viiendat aastat järjest kuulutavad Eesti noorteühendused välja konkursi “Hea eeskuju”.

Konkursi korraldajad otsivad koolinoori, kelle pealehakkamine, sihikindel töö ja võime teisi kaasa haarata on muutnud kodukandi ja elukeskkonna paremaks. Konkursi võitjale on välja pandud stipendium 1300 euro väärtuses. Head eeskuju tunnustab konkursi patroon riigikogu esimees Ene Ergma.

Esitatud kandidaatidest kirjutatud lugusid hindab žürii Ene Ergma juhtimisel ning paljude noorteorganisatsioonide ja ühiskonnategelaste osavõtul. 15 lõppvooru pääsenud kandidaati tunnustab Tallink reisiga Rootsi, parimate kandidaatide esitajaid premeerib Viru Keskus kinkekaartidega 500 euro väärtuses, 1300 euro suuruse stipendiumi paneb välja Stockmann.

Hea eeskuju 2011 konkursi võitis Järvamaa poiss Erki Vellama.
“Erki on poiss, keda vaadates tekib küsimus, et kas tema päevades on ikka sama palju tunde kui teistel temaealistel? Seda sellepärast, et ta lihtsalt jõuab teha palju rohkem kui mõni teine,” kirjutas Väätsa põhikooli huvijuht Evelin Puntso. Erki initsiatiivil said tema kodukandi noored endale skate-pargi. Taoline vaba aja veetmise võimalus oli ainulaadne kogu Järvamaal, sest toona ei olnud Paide linna noortel ekstreemspordiharrastajatel oma harjutamiskohta. Erki sõnul on kõige olulisem öelda “aitäh”, sest see viib kõige rohkem edasi. “Sellist tunnustust on vaja, sest hea eeskuju ja teiste sarnaste tiitlite kaudu tänatakse neid, kes aitavad nõrgemaid või teevad teistele head omakasupüüdmatult.

Hea eeskuju kandidaate saavad esitada kõik inimesed, kes usuvad, et kandidaadi tublid teod oma kogukonna heaks vääriksid tunnustust. Kandidaatide esitamiseks on vaja saata žüriile tema lugu ja põhjused, miks on just see noor tiitlit väärt. Seda saab teha aadressil www.noortekonverents.ee/eeskuju.

Kandidaate saab esitada kuni 31. oktoobrini. Auhinnagala toimub noortekonverentsi “Lahe koolipäev” raames 20. novembril rahvusooperis Estonia.

Heaks eeskujuks võib saada igaüks, kes on hakkama saanud omapärase ja eeskujuliku teoga, on vastutustundlik, hooliv ning õpib 7.–12. klassis või kutsekeskkoolis.

“Hea eeskuju” on kõige laiapõhjalisem silmapaistvate kooliõpilaste tunnustamissündmus. 2011. aastal esitati konkursile ligi sada lugu. Lugusid esitati isegi värsi- ja proosavormis ning noortest, kes avastavad uusi loomaliike kuni õpilasteni, kes varahommikul laudas lehmi ja lambaid söödavad.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz