Uuest aastast muutub A- ja D-kategooria juhi vanuse alammäär

Kylaline

info@le.ee

Alates 2013. aasta 19. jaanuarist muutub A- ja D-kategooria juhi vanuse alammäär – uueks alammääraks on 24 aastat. Juhul, kui isikul on eelnevalt vähemalt kaks aastat olnud A2-alamkategooria mootorsõiduki juhtimisõigus, saab A-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust taotleda 20-aastaselt.

Alla 24-aasta vanused isikud, kes alustasid A- või D- kategooria koolituskursusel osalemist või eelnimetatud kategooriate mootorsõiduki juhtimisõiguse taotlemist enne 19. jaanuarit 2013 ning ei ole nimetatud kuupäevaks A- või D-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust saanud, saavad juhtimisõiguse taotlemist jätkata üksnes 24-aastaseks saamisel. Alates uuest aastast A- ja D-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust alla 24-aastastele isikutele ei anta ning vastava kategooria juhiluba neile ei väljastata.

Uuest aastast jõustub A2-kategooria mootorratta mõiste, mille kohaselt kuulub A2-kategooria alla mootorratas, mille mootori võimsus ei ületa 35 kilovatti või mille võimsuse ja massi suhe ei ületa 0,2 kilovatti kilogrammi kohta ning mis ei ole ümber ehitatud sõidukist, mille võimsus on vähemalt kaks korda nii suur.

 

1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Tont.
10 aastat tagasi

Väga õige seadus. Aga piirang ei peaks olema ainult vanuseline,vaid astmeline. Kui eelnevat sõidukogemust väiksemate riistadega pole,siis pole normaalne,et hakkad lambist baigi või rekkaga ringi lendama. Ning ka ei tohiks olla eelnevalt näitex 2 aasta jooksul raskemaid liiklusrikkumisi…..