Kessu regatt avas avamerepurjetamise karikasarja

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Jaht Edasi. Foto: Ott Kallas

Pühapäeval, 1. juulil purjetati distantsil Haapsalu–Kesselaid–Haapsalu Kessu regatt, mis on Eesti Jahtklubide Liidu avamerepurjetamise Eesti Karikas 2012 avaetapiks.

ORC 2 võistlusgrupis tuli kuue jahi seas esikohale Adele (jahtklubi Baltsail) meeskond, alistades Jazzi (ESS Kalev Jahtklubi) ja Sugar 2 (Pärnu jahtklubi) meeskonnad.

Kahe võistelnud jahiga ORC 3 grupis osutus paremaks Vesikaare meeskond.

ORC 4 arvestuses võitis üheksa osavõtja seas esikoha Edasi (Haapsalu jahtklubi) meeskond. Teiseks tuli jahil Luisa (HJK) seilanud meeskond ja kolmandaks Vesileenu (Saaremaa merispordi selts) meeskond.

Karikasarja arvestuse väliselt võisteldi regatil ka ESTLYS-, katamaraanide ja rahvapaatide gruppides.
Seitsme osaleva jahiga ESTLYS-kategoorias osutus parimaks Aurora (HJK) meeskond Lilianni (SMS) ja Albini (HJK) ees.
Kolme rahvapaadi seas võitis regati Tuuli meeskond, teiseks tuli jahi Ahti (SMS) paatkond.
Katamaraane oli võistlemas seitse, tugevaima tulemuse tegid Vitali Vladimirov ja Ivo Remmelg. Teiseks tulid Jüri ja Margit Saarnak, kolmandaks Raul Feld ja Kevin Jakobson.

31. Kessu regati korraldas Haapsalu jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Rohkem infot saab avamere karikasarja kodulehelt.