Avakülg » Pealugu, Ühiskond, Uudised » Lipstok valiti Haapsalu aukodanikuks

Lipstok valiti Haapsalu aukodanikuks (78)

Andres Lipstok valiti Haapsalu aukodanikuks 12 poolthäälega. Esiplaanil (vasakult) Tiit Moor, Andrei Tšerepanov, Raimond Lunev, Heinar Tuulberg. Foto: Arvo Tarmula


Haapsalu linnavolikogu valis täna Haapsalu aukodanikuks Andres Lipstoki.

Andres Lipstoki poolt tõstis käe 12 volinikku, kaks volinikku – Andres Ammas ja Toivo Hein – olid vastu, neli volinikku ei hääletanud. 21 volinikust oli kohal 18.

Volikogu esimees Jaanus Karilaid tegi Lipstoki kandidatuuri esitajale Raimond Lunevile ettepaneku eelnõu tagasi võtta, aga Lunev ei pidanud seda õigeks.

Sõnavõtuga Lipstoki kaitseks esinesid Lunev ja Tiit Moor.

„Kui täna poolt hääletate, olete tulevikus õnnelikud,” lubas Moor volinikele. Tema sõnul ei ole Haapsalul vastu panna kedagi teist sellise kaliibriga inimest kui Lipstok.

Lunev ütles, et Eestis on kombeks inimest kohe süüdistama hakata, keegi ei mäleta enam, et inimene on 50 aastat head teinud mitte ainult endale, vaid kogu Eestile ja Haapsalu linnale.

78 “Lipstok valiti Haapsalu aukodanikuks”

 1. linnast välja mellida

 2. Lipstoki kaitseks esinesid Lunev ja Tiit Moor. – need mehed on ju kogu aeg võimul peed lakkunud. „Kui täna poolt hääletate, olete tulevikus õnnelikud,” lubas Moor volinikele. Tema sõnul ei ole Haapsalul vastu panna kedagi teist sellise kaliibriga inimest kui Lipstok. – Moor vist vahetaks enda naise ka lipstoki vastu välja.

 3. Elame huvitaval ajal. Paljud vägisi neilarmstrongideks upitatud hakkavad tasapisi lihtlabasteks lancearmstrongideks muutuma…

 4. Mooril ju jumala õigus – nii suurt suli pole Haapsalus varem olnud.

 5. suured koerad,väiksed koerad

  „Kui täna poolt hääletate, olete tulevikus õnnelikud,” lubas Moor volinikele. Tema sõnul ei ole Haapsalul vastu panna kedagi teist sellise kaliibriga inimest kui Lipstok.
  Mooril on kaliibri osas õigus , sest Kallas ,Ansip ,Savisaar ja ehk mõned on veel suuremad pätid.Kõik nad on lubanud õnne ja rikkust meie õuele,jõudmist viie rikkama riigi hulka ning mida kõike veel.Tegelikkus aga näitab ,et me liigume vastas suunas – vaesemate riikide suunas,kus varaline kihistumine aina süveneb jne.
  Kahju,aga iga rahvas on oma valitsejaid väärt.Samas on kuningas juba ammu alasti ,kuid rahvas ei näe ja osa ei tahagi näha.Pildil kätt tõstvatest limukatest ,kes pimedaid teesklevad,saan ma muidugi aru,miks nad seda teevad.

 6. Moor, ära nüüd pugemisega liiale ka mine, eriti kui sa ei tea, mis mehega tegu

 7. Kahjuks pole see päris nii ja “tohe” nimeline hiilgab ikka päris mitmes kohas oma erudeerituse ja intellektiga. Ilmselt ei jõuta lihtsalt füüsiliselt kõike kustutada.

 8. Sest Lääne Elu on täiesti apoliitiline ajaleht. Topeltrumal on süüdistada Lääne Elu kallutuses ühe, või teise partei poole.

  • Minu meelest on Lääne Elu selgelt ja aastaid olnud Isamaaliidu ja praeguse IRLi hääletoru. Kas keegi on lugenud negatiivseid juhtkirju Danilovi või Kallasvee aadressil? Ei ole! Ikka Sukles ja Lipstok on alati kõiges süüdi olnud.

   • Olen täiesti nõus! Mitte ükski IRL-i jama ei kuma läbi. Samas kõigi teiste jamasid keeratakse kolmekordeks…

   • praegune artikkel on ju ka sellest kui toredad poisid IRLis on.

   • Kallasveed-Daniilovit on kritiseeritud küll, ka juhtkirju olen juhtunud lugema. Kurvastuseks pole need kaks korda saatnud ühtegi suuremat sigadust, mis neist ikka niiväga kirjutada. Näiteks minust endast ei ole Lääne Elu kordagi kirjutanud.

   • valele jutule

    Jälle puuderdatakse ajusid. kritiseeritakse siis kui enam midagi avaldatakse kõll jah kui muud üle ei jää ja kui kuningas on nagu nii juba tule all. asi pole mitte kriitikas vaid mängus kui mängu nimi on male siis see ei aita puslet kokku panna. aga see et keegi puslet kokku ei saaks selle asja nimi on poliitika, mis on liberite valimsiplatvormis ridade vahele kirja pandud. kui keeegi seda tegevuskoodi kopeerib siis seda võibki nimetada poliitiliseks häälekandjaks – aga see meile enam pähe ei mahu. kuidas see täpsemalt käib siis vaata http://www.zeitgeistmovie.com/ ETV 2 hes näidatakse ka aeg ajalt

 9. Palju õnne, Haapsalu rahvas, paras teile.

 10. Jäidki Moor, Lunev, kilpkonnaonu ja teised ustavad volinikud uskuma, et Lipstok, Kallas ja Rask valgustasid maarahvast kohalikes kultuurimajades reformierakonna ideedest ja maarahvas annetas neile kohapeal 2 miljonit krooni. Kukuuu, poisid, ärge enam peale võtke.

 11. Tegelikult on Lipstoki valimine Haapsalu aukodanikuks väga ettenägelik samm IRL eestvedamisel ja Keskerakonna kaasabil.
  Reformierakond on allakäiguspiraalil. Tänase Emori uuringu põhjal kaotab Reformierakond hääli just madalapalgaliste elanike poolt. Tuletame siin meelde Lipstoki ülbet avaldust toimetuleku kohta. Nüüd võetakse ette VEB fond ja loodetavasti ka hämar PR-Hooldus.
  Lähenemas on kohalike omavalitsuste valimised…
  Siit järeldus: Reformierakond astus ämbrisse, võiks isegi ennustada, et astus väga innukalt ämbrisse.

 12. Avalikuks on saanud mõned episoodid kohaliku reformierakonna sisemisest heitlusest. Suklest olla Lipstoki esitamine mehiselt häirinud. Tänasel erakonna koosolekul arutati võimalust ettepanek tagasi võtta. Sukles helistab Lipstokile ja üritab nõu pidada. Lipstok vastab: “kui te ettepaneku tagasi võtate, siis tunnistate mind ju süüdi”. Pole midagi uut siin päikese all…

 13. tundub, et seal volikogus istuvad ikka eriti nüridad pliiatsid…äkki suudaks LE tuua välja või võrrelda kellegagi, et mida sisuliselt herr Lipstok Haapsalu heaks teinud on?
  ma siiran usun ja tean, et mõni õpetaja, mõni kultuuritöötaja, mõni meditsiinitöötaja on kümnetes kordades Haapsalu või selle elanike tarbeks teinud rohkem kui herr Lipstok.
  ametikohad, isiklikud elulised tagasilöögid või muud sarnased asjaolud ei ole alus anda aukodaniku tiitlit! praegune volikogu on ja jääb sisuliselt vähese hallollusemassiga suhteliselt ebaeetiliseks koguks. ja mõnelegi liikmele võiks öelda, et küll volikogu natukese ajapärast häbeneb oma otsust.

 14. reformikate allakäik

  mul on piinlik, et rahajõmmidele sellisel viisl laup vastu põrandat löödi. mida see lipstok siis tegi? kas tiitlite eest sai?

 15. Postimehes ka artikkel.Haapsalu volikogu liige Tiit Moor ütles, et ei saa tõsiselt võtta ajakirjaniku Toomas Kümmeli kahtlustusi, et osa Vnešekonombankis lahtikülmutatud rahast kulus Reformierakonna rahastamiseks.

  «Vaatasin eile telesaadet, kus esines Toomas Kümmel. Ta ei tekitanud mingit usaldust – pugeja näoga ebausaldusväärne inimene,» ütles Moor.

  Moor on valitud linnavolikokku IRLi nimekirjas.

  Lipstoki nimetamist aukodanikuks kaitses ka Raimond Lunev (samuti IRL).

  «Ega ma ei ole Lipstoki käest küsinud, kas ta tahab aukodanikuks saada,» rääkis Lunev. «Tahtsin teha meeldiva üllatuse, Lipstok on Haapsalu aukodanik ka aunimetuseta.»

  Pikaaegne tarbijate ühistu juht meenutas, et kui Lipstok eelmise sajandi 90nddate aastate algul maavanem oli, siis aitas ta maakonda varustada toidukaupadega.

  «Siis ei olnud välismaiseid kaubakette Leedust, Soomest või Saksamaalt,» märkis Lunev. «Tänu temale sai Haapsalus palju head tehtud. Siis ei jätkunud piima ega leiba, probleem oli kauba kättesaadavusega. Koos Andresega saime asjad korda ja inimesed toidetud.»

  «Oleme õnnega koos, et meie pisikesest linnast on pärit niisugune mees. 50 aastat on Lipstok teinud Eestile ja Haapsalule ainult head,» lisas Lunev.
  Jubedad libedikud seal volikogus ,täitsa ilma seebita pugemine!

  • No vaat Moor peaks ju täitsa vait olema… Ta on täna ju ettur ja tema peaks kodus kasse lugema.

  • Mina näiteks

   ei saa aru, mis arvamusliider see moor üldse on? Tundub mulle ikka päris madalalaubalisena, kes üritab suva kelle kannikaid lakkudes raha kokku kraapida (sellest saaks hea karikatuuri!). Volikogu poole pöördudes tahan teilt kulla seltsimehed küsida, et keda te seal esindate, kas oma isikliku karjäärihuve või linnakodanike huve? Mis mängu te seal mängite, et lasete mingisugustel mooridel endaga manipuleerida? Te ju teate vägagi hästi, et lipstok on otseselt seotud VEB fondi skandaaliga ja sellegipoolest fakti eirates valite ta linna aukodanikuks??? Siinkohal tahaks teile ikka väga sitasti öelda! Hea, et LE-s enam seda ivar soopanit ei tööta, kes kommentaare usinasti kustutas ja seeläbi inimeste arvamust-meelsust üritas muuta. Praegu siin kõik ok!

 16. et kesikud on kommenteerima pandud…

  Andres on tubli mees ja tahaksin näha kas mõni, kes kommenteerib, suudaks sellist vastutust kanda. Olgem ausad, sellised ametikohad nagu Andres on pidanud ei ole mingi suvaline raha vastuvõtmise koht. Selleks tuleb ohvriks tuua pereelu, vaba aeg jne.
  Jõudu Andresele ja oled aukodaniku tiitli ära teeninud!

  • Usun, et kommenteerijad pole keskerakondlased, IRL, SDE, ega ka mõne teise suure või väikse partei esindajad. Tegemist tavaliste hälvikutega, kes kommenteerivad ükskõik mida ja ükskõik keda. Oleks aukodanikuks esitatud kedagi teist, oleks tulemus olnud sama.

   Aga Andresele soovin jõudu ja tervist.

 17. Kellele ei meeldinud volikogu tänane otsus ,need lugegu lohutuseks Postimehest kommentaariumi antud teema kohta.See annab lootust ,sest üldjuhul saavad inimesed ikka aru ,mis on õige ja mis on vale.

 18. rõve on see, et linna aukodanikuks valiti pätt, muud rõvedust mina siin ei näe

 19. äriumehed toetasid üksteist..:) kas see on imelik, üks toidulaud ju…!

 20. meenutab ühte telekast nähtud sketsi, kus sm. leonid iljits tilgutab oma kuue reväärile lõunalauas suppi ja selle supipleki varjamiseks kinnitab sinna järjekordse sahtlist võetud medali.

 21. Näed sa, ei suuda ikka oma nõuka aegset mentaliteeti varjata!!! Kui muidu ei saa, siis hakkame aga kustutama. Aga sellise suhtumise endasse olete küll ise põhjustanud, vaata peeglisse!

  • Olen tavaline linnakodanik, võib-olla veidi haritum kui Sina. Aga arvan, et Sinu nilbed kommentaarid on väga kohatud. Kui on midagi õelda siis räägi asi lahti- aga ….?

 22. vait oravale 5!

 23. Valides selle mudakonna aukodanikuks, kes sülitab rahva peale, ei ole Haapsalu linnal enam aud olemaski.

  • Kuule Kont, kes sa oled, et otsustad, kas Haapsalu linna Au üle. Olen Haapsalus elanud 52 aastat ja natuke solvav lugeda.

   • Sellespärast seal moorisugused siis otsustavadki! 52 aastat ei anna alati mõistust, küll aga enamusele linnakodanikele meelehärmi!

    • Vabandust, kuid väikest gruppi kommenteerijaid, pole teps mitte enamus linnakodanikke. Teid, haigeid kommijaid on ilmselt mõni üksik, sest tekst, lauseehitus ja kirjavead kipuvad korduma, ehk siis üks hale vennike paneb mitme nime alt. Nii, et veel kord-ärge nimetage end enamuseks, sest see pole nii. Hääumärkide rohkus ei kõnele samuti kõrgest intellektist.

     • Praegu veel linnakodanik

      Lootjale: Olin ise väga hämmingus sellisest ausalt öeldes täielikust sigadusest,sest ei küsitud ju linnarahva käest mitte poole sõnagagi nõusolekut sellisele mehele aukodaniku tiitli andmiseks luba.Ta võib olla küll aukodanik neile,kes teda valisid,kuid mitte linnarahvale.need on ikkagi kaks täiesti erinevat asja.
      Ise plaanin ennast ,et ausaks kodanikuks jääda,Haapsalu linnast välja kirjutada ja Ridala vallalt asüüli paluda.

 24. Lihula võiks nüüd Partsi oma aukodanikuks nimetada.

 25. mingi selle mudakonna parteikaaslane EKP(Eesti Kommunistliku Partei) päevilt või

 26. Esimene poliitik Haapsalu aukodanikuks, aga eks igal poliitikul on mõni luukere kapis. Teened aga kindlasti plusspoolel.

 27. Ma pean muidu Tiidust lugu, aga see kommentaar Kümmeli kohta oli küll “nasty”,,,

 28. need kommentaarjumid kajastavad sõnumit “ Punased pukki!“ (harimatud kaagid). Kuule KONT, VAIT ORAV j.t. – vaadake peeglisse, testige oma IQ ja EQ taset !

  • Arvasingi, et nüüd kõigutan paati, mis sõnnikut veab! Kuid üks küsimus on sulle ikkagi veel, kuna sinu IQ ja EQ tase olla nii kõrge: Kas sinu lipstok polnud mitte kommunist? Ühesõnaga sõua edasi koos oma IQ-ga!

 29. Tavalisel linnakodanikul võiks olla normaalne nimi,mida ei peaks. häbenema.Küll peaks aga häbenema Haapsalu linna volikogu

 30. Loodan, et IP aadress on ikka sama, mille pealt ka eelnevad soperdised saadetud ? Peatse kohtumiseni.

 31. käib poole valimine ju ikka emotsioonide põhjal.Kõik need teemad mis asjasse selgust võiks tuua on liiga segaseks ja laialihargnevaks hämatud…mis paneb arvama,et kus suitsu seal tuld-miks muidu keegi ei tea ega mäleta ja teevad teist juttu kui midagi otse küsitakse jne.Aga eks otsustame selle järgi edasi mis näoga keegi tundub olema…!?

 32. sina, eelmine mentaliteet

  Süüdi mõistab meil kohus, mitte sina. Kui kohus süüd ei leia ja prokurör süüd tõestada ei suuda, on inimene süütu.

  • to sina, eelmine mentaliteet

   Just nimelt sellele loogikale meie parasiidid oma karjääri, heaolu ja selle kindlustanud kuriteod rajanud ongi, aga sellesse valemisse unustatakse panna see tegur mida nimetatakse kodanikuks ja loll on see, kes seda alahindab!!! Prokurör mõistab hukka kohtusaalis, kodanik aga valimispäeval ja see omakorda võib lõppeda ka kohtusaaliga!

 33. ikka leningradi parteikoolist

 34. silmakirjalikkus

  Ei tea kui palju, aga osa siinsetest vihastest kommentaatoritest on kindlasti linnapea vastuvõtul kohal. Plaksutavad aukodaniku tiitli üleandmisel ja ehk suruvad kätki vastsel aumehel, endal libekala naeratus näol. Sellised me oleme. Kui selle tiitli andmine nii vastumeelne on, ärge siis minge sinna kohalikule pingviinide paraaadile. Eks näis

 35. Ütle kes on su sõber ja …….!
  Ma ei väsi imestamast mis nipiga panevad lurjused rahvast ennast armastama!?
  Selle algorütmiga on Siim ja Andrus varsti vabariigi aukodanikud ning Edgar kuulutatakse pühakuks!

 36. Aegunud asju ei peagi keegi mäletama. Vähemalt Eestis mitte. Selle eest hoolitses justiitsministrina juba Märt Rask. Ja pealegi. Eesti Panga raha oli hooldatud. Hästi hooldatud ja õigesti kanaliseeritud. Selle eest hoolitses R(aha)-hooldus Raski, Kallase ja Lipstoki targal eestvedamisel. Rahvas peaks rahul olema. Rahvas peaks vakka olema. Vähemalt seni, kuni Kallas, Lipstok ja Rask rahva teenritena targalt iseennast edasi teenivad

 37. Kas keegi kommenteerijatest loeks ette mõned neist saavutustest, milda Lipstok olla korda saatnud. Kas rahandusministri amet – peale sahkermahkeri SEB, VEBi ja PEP’iga ei meenu midagi. Kas ehk panga president – korra aastas rääkis telekas ümmargust juttu, see-eest blokeeris järjepidavalt VEB’i ja Vahur Krafti uurimist. Lääne maavanem – nõus, oli hea maavanem, aga kas sellest piisab aukodanikuks saamiseks? Maavanem oligi viimane Lipstoki amet, mida ta ausalt pidas. Volikogu esimees – peale sahkerduste taastusravikeskuse ja FraMare rahadega ei meenu jällegi midagi. Tuletame meelde, et mõlemat objekti ehitas kohalik firma Ehto – kui riik andis taasturavilale pappi, siis edenes jõudsalt ja FraMare. Vahepeal seisis riigipoolne rahastamine terve aasta, seisis ka FraMare ehitus. Vähemalt pool FraMares on ehitatud varastatud raha eest. Teine pool laenati SEB’st, mille eest kingiti Hanschmidtile peale pangast lahkumist 25% FraMare osalust. Kahe miljoni krooni kogumist külakultuurimajadest Reformierakonna toetuseks usuvad vist ainult 12 Haapsalu volikogu liiget. No nii, pool jutt sai kirja, rohkem ei viitsi…

  • … oli rajooni täitevkomitee rahandusosakonna juhataja ja hiljem täitevkomitee aseesimees ning partorg (noorematele lugejatele – see ei ole linnuliik)

   • Ja mis siis ?

    Ja mis siis. Omaaegne rajooni täitevkomitee on sisuliselt sama mis praegu maavalitsus. Tegemist oli täitevvõimu, mitte “parteiorganiga”. Nagu linna täitevkomitte=linnavalitsus, külanõukogu=vallavalitsus.

    • Pea nüüd hoogu, “Ja mis siis”! NL aja ei olnud ühtegi mittepoliitilist võimuametit. RTK esimees pidi olema ustav ja karastunud parteilane. Seda Lipstok kahtlemata oli, kuid ma ei heidaks seda talle ette. Maakonna rahanduses oli ta hea, algusaegade ministrina enam-vähem, Eesti pangas täiesti küündimatu. Krafti valimise aegu lipsas Lipstoki huulilt lause: “makromajandusest ei tea ma midagi”. Hiljem parteikamraadid ilmselt tegid talle selgeks, et tead küll ja isegi kui ei tea, siis oled vait ja kaitsed meie seljatagust. Nii ta paika pandi ja täpselt seda ta pangas tegi. Ja ainult seda.
     Mul isiklikult pole midagi Lipstoki vastu, aga selline tiitel on liig mis liig. luukeresid liiga palju.
     Üks detail veel. Ega sa ometi taha väita, et tänane maavanema amet on täitev, mitte poliitiline? Võru mees on kõva täitja, onju.

     • Ja mis siis ?

      Lõpetage oma loll jutt “karastunud parteilastest”. Mis loom see on ja millega seda süüakse.Oli lihtsalt palju ametikohti, millel olemiseks oleks olnud soovitatav olla NLKP liige. Nagu paljudel teistel kohtadel. Omaette küsimus-kui mitu kümnetest tuhandetest eestlastest olid nn “karastunud parteilased” ? Ja kui kaua on vaja nende pihta kive loopida ja tatti pritsida. Tean päris mitut kommijat, kes olles kommentaariruumis kõvad isamaalased ja antikommunistid, on oma minevikud EKP liikmed.

    • just nimelt sama mis paegu, täielikult mõne partei kontrolli all ja partei harukontor

  • “Maavanem oligi viimane Lipstoki amet, mida ta ausalt pidas“ – Ära ulu siin kui tausta ei tea – Toome siis välja mida Aarne Taal on maavanem lipstoki kohta kirjutanud enda raamatus Haapsalu Raudtee – Kui olin Andres Lipstoki taga paar korda kummardamas, käinud sain aru, et peale sõbraliku õlapealepatsutamise muud toetust Reformierakonnast ei leia. Ministrid vahetusid kuid suhtumine püsis. Igale uuele ministrile kirjutasin kirja, vastuseks tuli kirjutada juba tuttavad fraasid tule-eile-meile rafineeritud stiilis . – seega on olnud Lipstok ja Reformierakond üks Haapsalu raudtee põhjalaskjaid.

 38. Postimees kirjutab:
  «Andres Lipstok ei ole kunagi unustanud Haapsalut, ta on kodukohta võimalusel alati aidanud,» rääkis Sukles volikogu istungil.
  Ametlikult esitaski Lisptoki aukodanikuks linnavalitsus, mida praegu juhib Lipstoki äripartner ja sõber Sukles.
  Mahinaatorite jäädvustamine käib ikka mahinatsionidega mahinatorite poolt- häbi peaks Haapsalu volikogul olema linna mainet tahtlikul täis sittuda, aga Suklesele ‘jõudu’ , tal ju kogu aeg ‘pasanteria’.

 39. Väga hea, et see ametlikult jutuks tuli. Lipstok on küll viimane, keda oma kodulinna aukodanikuna näha tahaks. Mitte ainult VEB-fondi teema, vaid kõik, mis pangandusega seoses Eestis toimunud on. Kogu see laenu teema jne. Eesti Pangal oleks seal sõnaõigus, aga ta laseb rahulikult välispankadel oma rahval nahka üle kõrvade tõmmata. Aukodanik! siis tahaks küll Haapsalust ära kolida, kui seal väärtused nii kiivas on.

 40. Nii koomiline, et lausa naerma ajab. Kui hakata kodanikunagi mõtlema, et mille eest hr. Lipstok au on ära teeninud, siis ei meenu miskit. Absoluutselt mitte midagi.
  Ma saan aru, kui vald valib oma aukodanikuks tõeliselt teeneka arsti või õpetaja. Ja toetan sellist aukodanikuks valimist. Aga au selle eest, et on oldud tähelepandamatu ja vaikselt oma aja ära istunud panga president………..Veel sellisel ajal kus õhus on suured kahtlustused.

  • lugeda oli, kirjutas lunev, et kehval ajal aitas lipstok tal äri teha ja nüüd vastuteeneks jagavadki üksteisele tiitleid

   • Tegelikult on igal Haapsalu kodanikul õigus seda teha. Ehk siis, kui nii tark oled, siis miks ise ei esita, keda õigeks ja väärikaks pead. Järgmisel talvel see võimalus olemas. Või ei jää kommenteerimise käigus vaba aega üle.

 41. teadmiseks eelmisele. varas pole isegi siis, kui on tabatud. Süüdi võib tunnistada vaid kohus.

 42. Kui see aur, mis kommentaarijad on seest välja paisanud kokku koguda ei tea mitu tundi või kilomeetrit saaks auruveduriga sõita? Tsuh-tsuh-tsuh…

 43. ühemeheetendus – siin stsenarist, lavastaja, osatäitja, kõik ühes isikus

 44. -“Ametlikult esitaski Lisptoki aukodanikuks linnavalitsus, mida praegu juhib Lipstoki äripartner ja sõber Sukles.-”

  Ma üldse ei imestagi.
  Omad joped ju!
  Aastaid tagasi nõudis seesama Sukles olles Haapsalu linnapea, ühelt minu soome tuttavalt täiesti häbenematult altkäemaksu ühe maja ostmisel, mille linnapea oleks “odavalt” korda ajanud.

  Summa oli vägagi suur ja kuna ostja lausa jahmus sellest, siis jäi ka tehing katki.
  Tegelikult jäi tehing katki mitte niivõrd rahasumma pärast, vaid et sellist müüdavat inimest ei võidud lihtsalt usaldada.

  Lihtsalt vastik, ei muud.

Kommenteeri

Viimased uudised

css.php

© 2017 Lääne Elu. All Rights Reserved.