Sedamööda, kuidas kuu alguses potsatavad postkasti elektriarved, täitub sotsiaalmeedia ahastavate postitustega nende suurusest. Üks ütleb, et peab elektriarve tasumiseks loovutama kolmandiku palgast, teine, et selleks kulub pool palka. Nii mõnigi on lisanud, et kõrgest hinnast teadlik olles on ta elektri tarbimist piiranud, kuid ikka on arve ehmatavalt suur.
Nüüd on valitsus omavalitsuste kaudu asunud elektrihinna tõusu inimestele kompenseerima. Hüvitist tuleb muidugi ise omavalitsusest küsima minna ja päris hommepäev see ka inimeste pangaarvele ei jõua, sest omavalitsusel on õigus taotlust enam kui kuu aega menetleda ja siis veel nädala jooksul see inimestele üle kanda. Sinnamaani tuleb peredel kuidagi hakkama saada.
Kui palju on neid, kes hüvitist vajavad, pole tegelikult teada, sest selle saamine sõltub mitmest asjaolust. Muuhulgas sellest, millise elektrifirma pakutava paketi on inimene valinud. Kõige rohkem kannatavad praegu need, kellel elektrihind sõltub börsihinnast ja kes ajal, mil elekter oli börsil odav, said rõõmustada, kui vähe nad elektri eest tasuma peavad. Eks elektribörsiga ole samuti kui aktsiabörsiga – ühel päeval oled võitja, teisel kaotaja. Praegu on nende kord rahulolevalt naeratada, kes on alalhoidlikuma käitumisega ja maksnud kogu aeg fikseeritud hinda, ka siis, kui elekter oli odav.
Valitsuse pakutav kompensatsioon on muidugi paljudele leevenduseks, kuid see ei saa igavesti jääda nii, et kui hind tõuseb, siis riik maksab – ja mitte ainult elektri puhul. Ühest küljest on elektrihinna tõusul ka häid külgi – nii nagu iga teinegi kriis, paneb see mõtlema ja kaugemale ette vaatama. Paneb valitsusi ja ühiskonda mõtlema sellele, mida Euroopas ja ka meil siin Eestis annaks teha, et tulevikus selliseid vapustusi ei oleks. Kuid see paneb ka iga inimese mõtlema sellele, kuidas oma tarbimisharjumusi muuta.
Mida oigate,tahtsite turumajandust saite,tahtsite oma riigi valitsemise delegeerida Brüsselile saite ja vastutasukse saite kõrged gaasi-elektihinnad ja piiramatu võimaluse kõigis meedia väljaannetes sõimata ropult venelasi ning venemaad !
Elu ju lausa lill aga näe Stoltenberg hoiatab,et kuri käsi võtab selle lille ära !
Saame rehvidest lahti, lähevad ka energia hinnad korda. Kehtiv hädavalitsus on lihtsalt saamatu ja omakasupüüdlik!
ei pea mingeid harjumisi muutma…..ilma selle kriisitagi enamik meist hoiab elektrit kokku ja vaatab kuidas soodamalt elatud saaks….
Ekrikud väidavad muidugi seda, et kui nemad võimule saavad, siis elekter poolmuidu rahval käes.
kui refivargad sellest skeemist kõrvaldada
Need kes seda vajavad. Jäävad tegelikult ilma.
Esimene asi millele mõtlema peaks on see kas kajakalda päikesetöusuvalitsus mitte ei tuleks saata sinna kus päike kunagi ei paista…
Miinuste järgi on näha, et rahvas toetab Kallase valitsust ja kõrgeid elektrihindu.
Kõrgeid elektrihindu vaevalt keegi toetab, sellist masohhismi tihti ei kohta. Kuid ekrefännide loll-lihtsatele hüüatustele tuleb ikka miinuseid panna, see on täitsa normaalne, harju ära 🙂
..sest paneb meid mõtlema, kui kiiresti EL-ist välja astuda!
Mida kiiremini euroliidust välja astuda, seda kiiremini oleme Vene föderatsiooni all ja oma vabadusest võid ainult und näha
Mis vabadust sa praegu näed vaktsiiniterrori ja rohehulluses Rehvide juhtimisel?
vist refielektroodid peas
Olete ehk tähele pannud, et suur Inglismaa pole siiani veel Euroliiduga lõpparvet teinud!