Kuula artiklit, 2 minutit ja 23 sekundit
0:00 / 2:23
Läänemaa perearstide hinnangul on 1. detsembrist nõutav patsiendikindlustus küll vajalik, kuid praktikas on see nende sõnul vaid kindlustusfirmale raha andmine.
Kuigi üle Eesti on perearste, kes on öelnud, et nad kohustuslikku kindlustust ei sõlmi, ja ähvardanud pensionile minna, siis Läänemaa tohtrid on kindlustuslepingu siiski sõlminud. „Kui pole 1. detsembriks tehtud, võetakse tegevusluba ära,” ütles Haapsalu perearst Helle S
Meriloo ka pultis. Tervitusi mulgimaa poistelt. Oled ilus, pikk ja tore mees.
Ongi tore ja hooliv arst.
Lisandus siis veel üks seltskond, ehk kindlustusfirmad, keda (sots)maksust tuleb ülal pidama hakata. Muud ei midagi.
Saab ju visiiditasu või midagi tõsta ,kui kuskilt rahakest puudu jääb. Praegu on moes igasuguseid makse tõsta. Inimesed nagu streikima ka ei hakka, juu siis on ok
Olen aastaid olnud perearsti nimekirjas ja õnneks pole väga tema abi vaja olnud. Tema aga on saanud koguaeg minu nimekirjas olemise eest nn. pearaha minu eest. Kui ükskord oli vaja mingit tervisetõendit, siis kasseeriti selle eest minult tasu?! Aga kuhu minu eest makstud rahad on saanud?
Enne kui valeinfot levitama hakkad, uuri veidi, mismoodi perearstide rahastamine toimub. Kui rahastamine toimuks sinu arusaamise järgi, siis tõsise terviserikke korral sa ägiseks läheks võlaorjusesse.
Eestis kehtib hetkel solidaarne ravikindlustus, mis tähendab, et kõigi inimeste raha on ühes potis koos ja ravitakse kõiki kuidas vaja. Kõik inimesed saavad (peaksid saama) parima võimaliku ravi. Kui sa soovid, et sinu makstud raha kuluks ainult sinu enda peale, pead sa tegema erakindlustuse. Ma küll ei tea, kas sellises mahus ravikindlustust Eestis üldse teha on võimalik. Vastavalt kindlustusmaksetele (kes rohkem maksab, see rohkem saab) ja valitud teenustele, saad või siis ei saa vajadusel vajaliku ravi. Tervisetõendid aga on alati kuulunud eraldi listidesse, mille eest tuleb endal tasuda.