Päästeamet kontrollib sel nädalal suitsu- ja vingugaasiandureid

Lääne Elu

info@le.ee

Kuula artiklit, minutit ja sekundit
0:00 / :
Suitsuandur. Foto: Arhiiv

Sel nädalal kontrollib päästeamet suitsu- ja vingugaasiandurite olemasolu Eesti inimeste kodudes. Algamas on kütteperiood, mistõttu on väga oluline veenduda, et nii suitsu-kui ka vingugaasiandur oleksid olemas ja töökorras. Suitsuandur on kohustuslik olnud 15 aastat, vingugaasiandur tahkeküttega kodudes ligi kolm aastat.

„Kontrollisime eelmisel aastal suitsuandureid ligi 5500 kodus ning leidsime, et töötav suitsuandur oli puudu veerandis kontrollitud kodudest. Teeb väga murelikuks see, et kui täna juhtuks tulekahju, siis pea veerandis Eesti kodudes suitsuandur sellest teada ei anna, sest seda lihtsalt pole või pole see töökorras. Töökorras suitsu- ja vingugaasianduri olemasolu peab olema sedavõrd loomulik nagu töökorras pidurid autol,” rääkis päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juhataja Maret Rannala ning lisas, et oma kodu ja pere ohutuse eest peab igaüks ise hoolt kandma.

Kontrollkäigud toimuvad 23.-27. septembril kuni kell 19 õhtul. Kontrolle teevad Päästeameti inspektorid koos päästemeeskondadega. Kui andur on puudu või ei ole see töökorras, võib saada 40 eurot trahvi. Kontrolli eesmärk on saavutada see, et kodudes oleks nõuetekohaselt paigaldatud ja töökorras suitsu- ja vingugaasiandurid olemas.

Kontrollkäikudel on Päästeameti inspektoritel ja päästjatel alati seljas Päästeameti ametlik riietus ning kaasas töötõend – kahtluse korral tuleb paluda ka töötõendi näitamist.

Igas kodus peab olema vähemal üks töökorras suitsuandur. Soovituslik on aga paigaldada suitsuandur igale korrusele või isegi igasse tuppa. Vingugaasiandur peab olema igas tahkeküttesüsteemiga (kamin, ahi, pliit, katel) kodus.

Kontrollige andurite tööd kord kuus. Selleks vajuta testnuppu, mille järel peab kostuma häiresignaal. Vajaduse tekkimisel vaheta viivitamatult anduri patarei ning paigalda andur kohe tagasi. Testimine on oluline andurite veatu ja pideva töövalmiduse tagamiseks.

2024. aasta esimese 8 kuuga hukkus 22 tulekahjus 26 inimest. Suitsuandur puudus 17 elamiseks kasutatavas hoones (85%). 8 kuu seisuga pääses 40-st kodu tulekahju ja -ohusündmusest töökorras suitsuanduri olemasolul 77 inimest.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
7 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Huvitav teada
3 kuud tagasi

Keegi neid uksest sisse ka lubab oma koju? Eks ullikesi leidub ikka, see nagu jumala seadus kohe.

seikspiir
3 kuud tagasi

Maksumaksjatena peame teatud ametnikke ülal, et nad meid jaburate nõudmiste ja trahvidega peedistaksid — veider olukord igatahes.

Nii on
3 kuud tagasi
Reply to  seikspiir

Suitsuandur on tegelikult hea abimees, kunagi ei ta. See vidin ei maksa ka palju, aga jah see kontrollimine on küll nüüd vastumeelsust tekitav. Proovigu mul väravat luba küsimata avada, selle kaitseks on ka teatud seadus olemas.Ühe korra käidi mul täiega valetamas, pärast uurisin seadusi, et päris nii see ikka ei ole mida nad jutustasid. Nii et kodanikud, peab seaduseid lugema natukene, muidu see ametnikutont toob sulle häda kaela!

Jenkem
3 kuud tagasi

Nu pea asi, et kottida ja trahvida saab ja siis meedias mögisetakse kui oluline on inimelu ja väärtuslik…

varsti
3 kuud tagasi

kohustuslik ka maksuandur, (kui mingi maks maksmata , röögib lõpmata), ustavusandur, sama tegevus , kui kavatsed võimuparteile truudust murda, jälgimisandur, ( et ei teeks midagi riigivastast). andurid võib asendada ka alaliselt kohapeal viibivate vastavate ametnikega.

Tigedik
3 kuud tagasi

Siin selge kokkuhoiukoht- miks peab terve kamp vahtima phte andurit. Osa sealsetest ametnikest tuleb selgelt koondada(päästjaid süsteemis vähem ametis kui ametnikke)

kui
3 kuud tagasi
Reply to  Tigedik

vaja inimesi ruinata , siis vahendeid jätkub