Politsei: ära vii oma sularaha pakiautomaati või postkontorisse

Sularaha. Foto: pixabay
Sularaha. Foto: pixabay

Mitu nädalat on politsei saanud teateid telefonipettuste kohta, kus kelmid paluvad ohvreid viia kõik oma pangakontol olev raha sularahana pakiautomaati, postkontorisse või üle anda libakullerile.

Skeem on selline, et enamasti ainult vene keeles rääkiv helistaja väidab end olema maakler, pangatöötaja, politseiametnik, mobiilsidefirma töötaja või ka Smart-ID kasutajatugi ning annab teada, et kliendi pangakontol on toimumas kahtlased tehingud, tema nimel on laenu võetud või keegi võõras on kontole ligi pääsenud. Samuti võidakse paluda osaleda salaoperatsioonis ebausaldusväärsete töötajate tabamiseks või näiteks mobiilsideoperaatori leping hakkab aeguma ja on vaja seda pikendada, sest muidu ei saa telefoninumbrit enam edasi kasutada.

Osava manipuleerimise tulemusena on ohver nõus kasutama oma kontol olevat raha, võtma suurema summa laenu, müüma isegi oma kinnisvara selleks, et väljavõetud sularaha üle anda libakullerile või viia see pakiautomaati.

Politsei ega ükski ametiasutus, ettevõte ei palu inimestel sularaha pakiautomaatidesse viia. Samuti ei toimu Eestis salaoperatsioone ebausaldusväärsete töötajate kinni pidamiseks. Kui saad sellise kõne, milles püütakse kätte saada isiklikke andmeid, palutakse tehingud kinnitada PIN-koodidega või proovitakse kaasata salaoperatsiooni – katkesta see kõne kohe!

Kui oled langenud pettuse ohvriks, teavita sellest politseid või kirjuta kohalikule veebipolitseinikule.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
5 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Maksutahe
29 päeva tagasi

vii oma raha otse kaja kätte, sest maksudega võetakse see kohe sinult niikuinii ära.

Pahane
29 päeva tagasi

Ma peaks peast ikka täitsa põrunud olema,kui oma raha kuhugi kellegile viin!!!!!!! ..
UNISTAGU edasi!!!!!!!!

vii
29 päeva tagasi

panga spekulandi kätte

asjalik
1 kuu tagasi

Üleüldse ära anna oma raha panga kätte vaid hoia kodus ja ongi asi mutt. Pole panga kätte usaldatud, pole sealt võimalust ka midgai ära aurata.

seikspiir
29 päeva tagasi
Reply to  asjalik

Kodust madratsi alt söövad raha ära hiired ja inflatsioon.