Viisakusreeglid muutuvad ajas. Kuigi lastetuba määrab palju, siis ainult Inna Aasamaa ja Maaja Kallasti laotud vundamendiga elus välja ei vea. Kellelt peaks vanem inimene kuulma uutest käitumisreeglitest?
Lapsele annavad viisaka käitumise alused kodu, kool, kogukond. Tööealisi õpetab elu – käitud halvasti, jääd ilma kliendist, halvemal juhul ka sõbrast. Vanemad inimesed on aga jätnud viisakusreeglid vaakumisse, sest keegi naljalt neid korrale ei kutsu. Meid on õpetatud hallpead austama, ka siis, kui tema meid ei austa.
aina teisi õpetakski, ise nad ei pea muidugi üldse teisi austama, ainult taga rääkima, luurama ja asju välja mõtlema (kohati igavusest ja ka lihtsalt oma lõbuks).
Minu arust küll on meil viisakaid ja hästi käituvaid noori küllaga, kibestunud tädikesed võiks eeskuju võtta. Hallpead austan siis, kui ta on selle vääriline, sama kehtib ka noorte puhul.
Tänapäeval austatakse ainult seda, kes on moekalt riides ja sõidab kalli autoga. Nagu hr. Terras (jun.) ütles, et pensionärid elavad noorte arvel, siis tänased pensionärid ongi kibestunud, sest mingil ajal, kui nemad töötasid, siis tolle aja vanurid elasid ka nende arvel, aga sel ajal ei öelnud ega isegi mõelnud keegi neist nii.
Hallpead tulebki austada. Vanasti olid eetika, viisakus ja käitumisreeglid paigas! Eakamad ei pea minema kaasa praeguse hullusega!
Pealkiri on veits vale, noortele ikka tuleks viisakust õpetada.
PS!
Eks vanemad inimesed õpivad noortelt ükskõiksust, enese kiitmist ja empaatiata eksisteerimist. Tuleb ju ühiskonnas kuidagi hakkama saada!
on nüüd naelutatud nende mõttetute seebikatega teleka ette nagu ka lapsed telefonidesse ja mängu arvutitesse
Kes on vana?! Uue ühiskonna kõige vanemad inimesed on praegu ca 35-40, ülejäänud kõik peaaegu vana ühiskonna jäänukitega st ka tolle aja moraali ja viisakusreeglitega ja kahjuks peab ütlema, et empaatiat ja viisakust oli küll rohkem! Nüüd on siiski ülekaalus raha ümmardamine!
ise ja lase teistel ka elada, kommunistlikke käitumisreegleid pole vaja kehtestada