Oktoobritormiga kaasnenud pikad elektrikatkestused panid Läänemaa kriisikomisjoni Elektrilevilt aru pärima. Elektrifirma vastused kriisikomisjonile jäid üldsõnaliseks.
Oktoobri lõpus kolm päeva möllanud torm Patrick laastas metsi ja jättis elektrita kümned tuhanded majapidamised üle Eesti.
Läänemaa jaoks muutis tormi eriliseks tõsiasi, et üle aastate põhjustas see Läänemaal hulgaliselt elektrikatkestusi. Osa Noarootsi ja Oru piirkonnast oli päevi elektrita. Rekordhetkel oli Elektrilevi katkestuste kaardi järgi elektrita ligi 3500 Läänemaa majapidamist. Tegelikult oli elektrita rohkem majapidamisi, sest kõik katkestused kaardile ei jõudnud. Katkestustest enam pahandas omavalitsusi ja ettevõtteid aga infosulus olemine.
Iga majaomanik pekas ise oma ohtlikud puud maha võtma
Miks ta istutas puud elektriliini alla!
Elekter ja fossiilkütused on kodanlik igand ja tuleb elimineerida ja likvideerida…
Varsti teeme valgust ja jõudu uut moodi
peagi tuleb meil kraanist piima ning kapis kasvavad (kilekottides) rahapakid! üheskoos marsime rõõmsalt homsesse!
Kas meil elektriliini talumistasu makstakse?
Jah!
Kas komisjon abis käis liine parandamas?
Mille üle siin imestatakse? Sellest hetkest, kui Elekrilevi Imatralt Läänemaa üle võttis, aetakse siit vaid pappi taskusse ega teha enam midagi. Viie aasta pärast oleme nagu Saaremaa.
pap papiks, aga puud kasvavad. Peaks vist hakkama ülekasvanuid puid maha võtma, aga puukallistajad sellega ei lepi. Valik – kas elekter või soovunelm.
Kusjuures võrgu kvaliteedi tõstmiseks on ainuke seadusest tulenev võimalus võrgutasu tõstmine, millele suurem osa tarbijaid kohe sõrad vastu ajavad. Alternatiiv saab olla valitsuse erandkorras meetmed võrgukvaliteedi tõstmiseks, nt EL rahastusest-tormikindluse tõstmine, riigi eelarvest-CO2 kvooditulud jms, aga olematu kvaliteedita poliitilisel tasandil puudub poliitiline tahe suunata raha võrgukvaliteedi kasvu. Pigem nõuavad elektritarbijalt taastuvenergia tasu ja tõstavad elektriaktsiisi. Samas nn kriisikomisjonid hauguvad vale puu all, sest olenemata kes on Elektrilevi omanik, jäävad probleemid ikka samaks ehk poliitiliseks. Loll saab kirikuski peksa.
Väga õige puu all hauguvad. Väga hea, et üldse keegi lõpuks haukuma hakkas. Aastakümneid tegemata töö on viinud meid sinna, kus me praegu oleme. Elektrilevi teenib korralikku tulu, millest suurem osa võetakse riigieelarvesse. Sisuliselt on tegu maksuga. Kõrgepingeliinide aluse ja ümbruse korrashoidu reguleerib seadus. Erasektor hoiab korras, Elektrilevi ei maksa midagi, omanik ei maksa midagi. Miks ei võiks sama seadust rakendada keskpingeliinidele?
Too siia ka tulude-kulude suhe.
Milleks, sa ei saa ju aru sellest!
räägiti ükspäev raadios ka et vaja oleks liine uuendada. See ju elektrikatkestuste peamine põhjus et liinid on amortiseerunud.
Elektrilevi esindaja hakkas kohe ohkima kuidas neil raha ei ole selle jaoks!?!?!?
Imatra ehitas korralikud kaabliga liinid, kestavad siiani, ei mäletagi millal viimati elekter ära oli. Aga Elektrilevi oskab vaid raha lugeda…
Näita nüüd seda korralikku kaabliga liini, mida puu maha ei võta. Tihti koos postiga. Kas sa ise ka aru saad mis putru kokku kirjutad?