Linn kasutas Posti tänava ülekäiguradadel keelatud kive

Janika Allmets kukkus Haapsalu Posti tänava ülekäigurajal ninaluu puruks. Foto: Malle-Liisa Raigla

Janika Allmets kukkus Haapsalu Posti tänava ülekäigurajal ninaluu puruks. Foto: Malle-Liisa Raigla

Laupäeval avatava Posti tänava ülekäigurajad on laotud ebatasaste kividega, mis on neli aastat vöötradadel keelatud olnud.

„Sellest ei tea mina küll midagi. Kui selline määrus on, siis tuleb vaadata, mis saab,” ütles Haapsalu linnapea Urmas Sukles.

Posti tänava ülekäigurajad on vastuolus ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri 2018. aasta suvel välja antud ja seni kehtiva määrusega, mis sätestab puuetega inimeste erivajadustest tulenevaid nõudeid ehitistele. Määruse järgi ei tohi ülekäiguradadel kasutada muna-, täringu- ega muid ebatasast ning laia ja sügava vuugivahega kive. Erandiks on vaid muinsuskaitsealal olevad ülekäigud. Vaba tänava ristmikust algav Posti tänav aga Haapsalu vanalinna muinsuskaitsealasse ei kuulu.

Haapsalu aselinnapea Innar Mäesalu sõnul on kogu Posti tänav ehitatud maastikuarhitektuurse nägemuse järgi. „Saan aru, et nende krobeliste kivide mõte on lisaks kujundusele ka turvalisus ehk ratturite hoo vähendamine ja autodele märguande andmine, et nad on jõudmas ristuvale alale,” ütles Mäesalu.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

87 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
käbi
1 kuu tagasi

Probleem tegelikult täitsa tõsine, Haapsalu on ju üleriigilise tähtsusega taastusravi keskus aga pisut veider, et teed ehitades peab uurima ettevõtlus- ja infotehnoloogia ministri määrusi.

barmalei
1 kuu tagasi
Reply to  käbi

Veider on see, et tehakse tööd ja ei teata töö põhialuseid. Aga aluseks on standardid, ehitusnormid, nõuded sh. ohutusnõuded jne. See nüüd oli kivi projekteerija ja omaniku järelvalve kapsaaeda.

Ploodu
1 kuu tagasi

Kuidas korralike tikkontsadega sealt üle minna-kas riisuda kingad? Liikuda kõrvalt? riskida jala väänamisega? oodata härrasmehe abi?

Marko
1 kuu tagasi
Reply to  Ploodu

Keegi ei käsi tikkudega liigelda. Oleks arusaadav kui muud jalanõud oleksid keelatud.

merle
1 kuu tagasi

ega selline suhtumine näitabki et haapsalu linnavalitusse on võhikud tööle võetud, eesotsas linnapeaga ja linnakodanikud peavad neile palka ka veel maksma.

Nojah, aga...
1 kuu tagasi
Reply to  merle

inimene koperdab tänaval, siis on linnavalitsus süüdi? Ise süüst puhas ja jalgade ette ei peagi vaatama? Mõelge ka natukene! Palun teid!

Ploodu
1 kuu tagasi
Reply to  Nojah, aga...

Ebatasase kivide kasutamine on linnavalitsuse süü. Tahtlik kuritegu, et elanikud kukuksid-haigla saab patsiente. Nii hoiab arstikutsega linnapea äritegevust.

Ervin
1 kuu tagasi
Reply to  Ploodu

Kas sa ise mitte ei käinud hääletamas praeguse omavalistuse poolt?

TEADJA
1 kuu tagasi

Jätke rahule prolletarjaadi relv-hea kivi tulevikus võimulolijatele lajatada!!!

Kreeka Eee
1 kuu tagasi

Õnneks pommitab Venemaa kohe kohe selle praagi sodiks

Kreeka Eee
1 kuu tagasi

Kas Pihkupeksupäälinna Linnapea teeb nüüd aumehe ja kommunistina aumeheliku otsuse? Raudtee on perses, Peatänav perses, kõik on Haapsalus konkreetselt perse keeratud…

Rahvas
1 kuu tagasi

Kas puuetega inimesed on üldse Haapsalu “vanalinna” oodatud? Kas Viigi kool jääb alati sinna, kus see on? Kas HNRK patsiendid on Haapsalu tänavatel teretulnud? Kellele need augud Haapsalu tänavatel kaevatud on? Kui palju on neid isikuid, kes ütlevad et mina ei tea midagi või mina ei ole midagi kaevanud? Kas keegi on kukkumisi jmt juhtumeid kokku lugenud? Kas Haapsalus oleks vaja avalikul LED-tablool näidatavat kohaliku inimese frustratsiooni-mõõdikut? Mis valdkonna haridus on Mäesalul? Mis valdkonna kõrgharidus on ühel teisel abilinnapeal? Kas mõne karuputke kasvukoha kohta võib öelda, et seal on kõrghaljastus?

Nimi (vabatahtlik)
1 kuu tagasi
Reply to  Rahvas

Üks loll “rahvas” jõuab rohkem küsida, kui sada tarka vastata!

Rahvas
1 kuu tagasi

Seda kindlasti. Ma väsisin lihtsalt ära. Kümne targa nimesid, kes ühelegi küsimusele vastata ei oska, ei tasuks aga veebis avaldada.

...
1 kuu tagasi
Reply to  Rahvas

Üks loll jõuab küsida kordades rohkem, kui kümme tarka vastata..

Mari
1 kuu tagasi
Reply to  Rahvas

Mäesalu komm AK-s oli ikka eriline huumor. Tegime ülekäigurajal konarlikud, et ratturid hoo maha võtaks. Loll kes põhjendust ei leia😁

Uudu
1 kuu tagasi
Reply to  Mari

Kehtiv õigusakt, mida ministri määrus ju on, sätestab nõuded ülekäigurajale. Haapsalu abilinnapea räägib, et ratturid tulevad hooga ülekäigurajale peale. Tundub, et abilinnapea ei saa aru, et mida tähendab õigusakt.

Läänlane
1 kuu tagasi

Käisin täna tänava läbi , no ei tea kuskohas ja mismoodi see tädi oma nina puruks kukkus.

Nimi
1 kuu tagasi
Reply to  Läänlane

Ilmselt oli juua täis?!

sksksk
1 kuu tagasi
Reply to  Nimi

seda juhtub

Ploodu
1 kuu tagasi
Reply to  Nimi

Joodikul on alati pehme rullumine ja kondid terved. Vale pilt sul elust.

Krt
1 kuu tagasi
Reply to  Läänlane

Ega igal pool võib kukkuda. Tuleb ikka jalge ette ka vaadata, et kuhu astud ja kus üle tee lähed. Kas tee oli ametlikult avatud või alles tegemisel. Naisest kahju muidugi.

Ploodu
1 kuu tagasi
Reply to  Läänlane

KUi ise kukud-siis tead!! Nina mobiilis-nii oledki isamaad suudlemas ja kui juhtub olema kivitee….

Jaan Kägu
1 kuu tagasi

Mis vingute, Võru kesklinn n’eb kordades jubedam välja! 🙁

Rahvas
1 kuu tagasi
Reply to  Jaan Kägu

Mäesalu on tegelikult Võru mees.

arvaja
1 kuu tagasi

Kus nüüd ajakirjanik on,täna tuli vihma,kas need noored vitsakesed ka vihmavarju pakuvad Haapsalu inimestele.