Läänemaale lisandus 22 koroonaviirusega nakatunut

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Koroona kiirtest. Foto: Pixabay
Koroona kiirtest. Foto: Pixabay

Ööpäeva jooksul analüüsiti 80 läänlase koroonaviiruse teste, millest 22 ehk 27,5 protsenti olid positiivsed.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 tuhande elaniku kohta on Läänemaal 753,3, millega Läänemaa on Tartu maakonna järel Eestis teisel kohal.

26. detsembri hommikuse seisuga on haiglas 229 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 171 vajab haiglaravi raskeloomulise COVID-19 tõttu, nendest omakorda 140 ehk 82% on vaktsineerimata ja 31 ehk 18% on lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

Ööpäeva jooksul avati haiglates 39 uut haigusjuhtu. Suri kaks koroonaviirusega nakatunud inimest, mõlemad vaktsineerimata: 61-aastane naine ja 85-aastane naine. Eilsetesse andmetesse lisandus kaks surmajuhtu, kellest üks oli vaktsineerimata ning teise vaktsineerimisstaatus on täpsustamisel: 72-aastane naine ja 80-aastane naine.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti 3464 testitulemust, millest 433 osutus positiivseks. Positiivse testi saanutest oli 219 vaktsineerimata ja 214 lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

Ööpäeva jooksul manustati 344 vaktsiinidoosi, neist uusi vaktsineerimisi alustati 32. Tänahommikuse seisuga on lisa- või tõhustusdoosi saanud 271 033 inimest. Kogu Eesti elanikkonna hõlmatus kahe vaktsiinidoosiga on 61,15%.

Eestis on tuvastatud kokku 1513 koroonapositiivset, kelle puhul viitab genotüpiseerimine omikrontüvele.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Panfilofka viies ratas
Panfilofka viies ratas

Kõige parem ravim on klats ja külajutt.

olen
olen

Haapsalu on puhas.
kremli vingujad jälle walitsuse kallal.

Maakas
Maakas

Keegi usub ka neid tüvesid või? Kui neid väidetavalt tuvastatakse, siis miks inimesele, kes selle kohta küsib vastatakse, et ei nemad ei tea tüve sordist midagi? Tüvede uhhuud aetakse massidele põhjusel, et saaks rohkem vaktsineerida ja muud ei midagi.

Valdo
Valdo

Teen ettepaneku, jätke Covidi info kajastamata ja viirus kaob koos sellega. Iga haigus pidi saam alguse peast. Püsige terved.

Päris Arst
Päris Arst

Valitsus hoiab oma kohast kinni, mõeldes välja uusi põhjusi- tüvesid ja ohte tervisele.
Saaks sellest mäda valitsusest lahti, kaoks ka haigus!

AVS
AVS

Sinu loogika järgi tuleks siis kogu maailma valitsused välja vahetada? No kui Türkmenistani mitte arvestada, kus kõrgestiaustatud president Gurbangulõ Berdõmuhhamedov lihtsalt keelas koroonaviiruse.

K.s
K.s

Meil ju samamoodi kajakallas keelas uusaastaööl viiruse, kas Sinu arust oleme nüüd Türkmenistan???

AVS
AVS

Mida ta sul keelas – lastii need niigi olematud paar piirangut veelgi lõdvemaks, muud midagi.

Pamp
Pamp

Läänemaa rahvaarv Eestiga võrreldes 20 tuhat ja 1,34 miljonit ehk ligi 1,2% Eesti rahvastikust on läänlased. Haapsalu ja selle ümbrus 13000 elanikku, ehk 1% kogu Eesti elanikkonnast. Ööpäeva jooksul avastatud Covid19-st 433st 22 olid Läänemaal. Tuleb välja, et isegi Tallinnas on 5x turvalisem liikuda, kui Läänemaal. Miks ei avaldata meil koroonakoldeid?

KodanikA
KodanikA

Kolle on linnast väljas. Loodame, et koldeid juurde ei tule.

wpDiscuz