12

Lihula ja Martna külje alla kerkivad päikesepargid

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Kaks põllundust Alakülas. Ühel pool külavaheteed saab põldu tavapärasel viisil harida, taamal on aga väli, mida ei saa kasutada isegi heina- või karjamaana. Päikesepõllunduseks on see paarikümne hektari suurune kinnistu aga sobilik. Foto: Urmas Lauri


Fotod: Urmas Lauri

Päikeseelektrijaamu rajav Kaamos Energy tahab nii Martna kui ka Lihula külje alla püstitada võimsad päikesepargid.

Praegune aeg on päikeseparkide rajamiseks üks sobivamaid – koroonakriisi mõjul on langenud paneelide hinnad ning tasuvusaeg kahanenud varasemalt kaheteistkümnelt aastalt seitsme-kaheksa aastani.

Lääne-Nigula vallas Ehmja külas on arendaja päikesepargiks valinud 6,3 hektari suuruse Jõeääre kinnistu ning Lääneranna vallas Alakülas asuva 23 hektari suuruse Väljamaa kinnistu. Ehmja külla kavandatakse 2 MW võimsusega päikeseparki, Alakülla plaanitava päikesejaama võimuse kohta arendaja veel kaarte ei ava.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
aksel
aksel

See asi peaks nii olema,et KUI on minu maa,ehitan mida tahan , pole teiste asi ,see ,et kellelegi mingi asi minu maa peal ei meeldi on tema mure . Kui ei meeldi osta vastava hinnaga mu käest see maa ära ja las seisab tyhja siis.

En.
En.

Kuna inimene pole oma käega ühtki maad valmis teinud jääb ka ta ülim omandiõigus küsitavaks. Võib ju maksta teisele inimesele maa kasutusõiguse eest kuid tõsimeeli Maa omanik saab olla ainult Looja. Sureliku inim-mutuka asi on loodut targasti harida, läbi aastatuhandete järeltulijatele alal hoida, mitte alt tühjaks õõnestada, veerežhiim hävitada, metsad segipööratud songermaaks muuta, atmosfäär mürgigaase täis pumbata jne.

Rita.
Rita.

Lihula küljeall on juba 10 aastat päikesepark. Kellele kuulub pole aimugi.

Jälle
Jälle

üks kamp platsis keda ei soovita.

hakkab pihta
hakkab pihta

mitte midagi ei tohi maale ehitada…..

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Just-just, veel vähem midagi kaevandada või raiuda. Aga elektrit ja head elu (majanduskasvu) tahaks.

En.
En.
Ühest küljest öeldakse rahvale: näete ise, kuidas põlevkivienergia loodust rüüstab, viidates alternatiivina ‘puhtale’ elektritootmisele. Teisest küljest hakkab üha rohkem inimesi aimama, et puhast suurtööstuslikku elektritootmist polegi. KÕIK TULEB MILLEGI ARVELT! 50 aastat retsiti armutult Põhja-Eesti maapõue, põhjavett ja kultuurikihti Moskva juhtimisel. Nüüd juhivad Eesti maastikukujundust Brüsseli nõukogud ja nende kollaborandid. Kuskil kaljunukil seisab kohalik kubjas, näidates veel elektrifitseerimata maale ja merele: Haa! Seal on veel puhas plats! Ning kui enne uuristati sadu km2-eid maa-alust šveitsi juustuks, siis nüüd on järg õhuvalla, mere ja preeriate käes. Millise piirini? Keegi isegi ei küsi, kas valitud suund on pikas plaanis õige ja ainumõeldav.… Loe rohkem »
aksel
aksel

Maapõue hakati uuristama juba ammu enne “moskva” aega.

Matka Jalg
Matka Jalg

See saab Alaküla jaoks üks suur risustav element olema. Kena Matsalu RP värav küll. Kas on ikka sobilik sellist hektarite viisi tehiselelementi nii puutumatusse loodusesse paigutada? Arendusnõunik võiks selle peale mõelda. Ise meelitame inimesi maale elama ja siis selline horror keset loodust. Seal asuvad isegi vanad majaasemed.

Jaan
Jaan

Seda jama ei tohiks sinna küll lubada ehitada.

Hellat
Hellat

Tuul on jama, päike on jama, teie olete jama ja elekter on üldse jama.

Aki
Aki

Teie ikka ka, härra Hellat olete jamadega ühes pundis.

wpDiscuz