41

Roger Tibar: kas sellist Haapsalut me tahtsimegi?

Roger Tibar

Haapsalu peatänava puude maha raiumine on pesuehe näide sellest, mis juhtub, kui kohtub liiga noor demokraatia ja liiga kaua võimul püsinud seltskond – oskamatus erinevaid osapooli kaasata ja püüdmatus kasutada keerulisemat varianti, kirjutab haridus- ja noorteameti suunajuht, Haapsalu linnapeakandidaat Roger Tibar (RE) Postimehes.

Viimastel päevadel on meid kõiki, kuid eriti haapsallasi šokeerinud vaatepilt, mis avanes peatänava puude maha raiumisel ning selle järel. Alguse on saanud n-ö sajandi projekt tulevastele põlvedele, loomaks viisakat visiitkaarti, kuid protsess on välja kukkunud nagu ikka. Otsused on tehtud, kopp maas, inimesed ahastuses. Kus läks valesti?

Kõik algab mentaliteedist. Ajaga võib tekkida mugavus ning nõukaaegne oskamatus spetsialiste ja kodanikke kaasata kajab nüüdseks langetatud puude näol meile vastu. Mis kõige hullem: mis on puude saatus? Hakkeks. Head sõbrad, nii ei saa rallit sõita! Miks mitte puuskulptuurid promenaadile või mujale linnaruumi? Keegi oleks tahtnud ehk mõnda puud oma koduaeda, kui see vähegi oleks olnud võimalik logistiliselt ja puud kahjustamata.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
???
???

kes sa selline oled, noormees??
Mida sa üldse elust tead, peale pidude ja nende juhtimise??
Hoia Haapsalust parem eemale, võõras!

Ahti
Ahti

Pioneerilaagrisse paras selline poisinolk saata.

Mesilane Mumm
Mesilane Mumm

Õige otsus ,kus sõidavad jalgratturid.peatänavale jagrattaga ära mine.Enne paneks linna lukku autodele.lükka jalad kõhu alt välja.

Mutt metsast
Mutt metsast

Käisin minagi eile hommikupoole seal Posti tänaval. Milline avarus ja milline arhitektuur. Imetlesin hooneid, mis sel tänaval ilmselt juba enne puid olid. Meie oma linnaarhtektuuriajalugu. Kahjuks on enamusel hoonetel näha ka niiskuskahjustused, mis just nende puude varjus olemisest tingitud.
Puud kasvavad, elavad, haigestuvad, surevad ja istutatakse uued või kasvavad seemnest ise. Hooned – meie enda ajaloo peeglid ei kasva uued. Peaksime linnapildis peale puude kaitsmise siiski rohkem tähelepanu oma ajaloole säilitsmisele pühendama.

uskmatu-toomas
uskmatu-toomas

Ühinen täiega aga … ? Saaks ainult halada ja ise veel linnapea kandidaat.Noored kes peaksid olema edasiviiv jõud on muutunud muutuste vastaseks kui tegemist ei ole mingi liberaalse suunaga !
Kas tõesti loodad saada …… ?

ohjahh
ohjahh

hoidku jumal meid sellise linnapea eest!!

70+
70+

NO EI TAHTNUD:
Nagu ikka, tahtsime parimat, aga läks nagu alati.Õudne on vaadata seda põlispuude surnuaia kände.Nii lihtsalt ei tehta, terves Eestis juba nii delfi, postimees, kui vikeraadio on teemades võrrelnud seda Haapsalu rumalat puudetappu . Praegune linnavalitsus kirjutas ennast mitmeks sajandiks selle linnasisese metsalangetusega häbiväätsete tegude entsüklopeediasse.Kahju, väga kahju

Mati
Mati

Isver kui vastikud ja kurjad kommentaarid. Inimene ajab väga õiget juttu ja minu arust on ülioluline, et keegi linnapeakandidaatidest, või üldse keegi tulevasest kov-ist Suklese vastu sõna võtab. Teistel selleks mune ei ole. Kus on nt Õiglase arvamus? Mäesalu? Raus?

Aga sul mati
Aga sul mati

On munad?

Matile
Matile

Palun selgita, mida tähendab sõna “Isver”?

Matile teadmiseks
Matile teadmiseks

Ek sõnaraamat selgitab: sõna “isver” väljendab ehmumist, imestamist jne. Hrl. on see tütarlaste kõnepruugis.

Virge Hommik
Virge Hommik

Vat sinu arvamus tõesti kedagi ei huvita!
Linnapea tuleb sügisel uus ja ei sina ega praegune tont seal hääli ei saa!!

Kristjan
Kristjan

Kellele on vaja seda järjekordset arvajat? Kellele on vaja seda Tibari, järjekordse poliitbroileri pläma?

Väiksed broilerid
Väiksed broilerid

On reform muidu mis ta on, aga posikesed pollitikassse(broileriks) suunata?

tomcat
tomcat

Nii tore on ennast mitte-midagi-tegemise paistel soojendada ja tegijaid süüdistada. See komme reffidel ka keskvalitsuse tasandil, ikka olla eelmine valitsus kõiges süüdi.

noh
noh

Vabandust ,ma ei taha sellega kasatsoki Jürkat kuidagi solvata.

noh
noh

No peale seda tik-toki video vaatamist,kuulub ta minu meelest rohkem sinna kasatsoki Jürka rubriiki.

wpDiscuz