Ene Pajula: uus valitsus annab lootust

Ene Pajula. Foto: Arvo Tarmula

Ene Pajula. Foto: Arvo Tarmula

Tundub, et oleme saanud uue valitsuse. Mis tunne on? Pessimist ütleks: „Kõik on nii halvasti, et enam halvemaks minna ei saa”, optimist ütleks: „Saab küll, ja palju!”

Seekord olen pessimistiga sama meelt. Tõepoolest, uus valitsus annab lootust, et hullemaks meie elu ei lähe. Sellest tunnistab ettevaatlikkus, millega Kaja Kallas oma valitsust kokku pani. Välditud on kõiki staažikaid poliitikuid, kelle kapis võiks olla korruptsioonist või ka muudest pahandustest põhjustatud luukeresid. Nagu näiteks Kristen Michal, keda mäletatakse kilekotiskandaaliga seoses, ja Reformierakonna staažikaim minister Jürgen Ligi, kes on kippunud enne ütlema ja alles siis mõtlema. Ainus erand on rahandusministri kohale valitud Keit Pentus-Rosimannus, kes on juba kord Autorollo skandaali pärast välisministri kohalt tagasi astunud. Kohtus ta süüdi ei jäänud, aga avalikkuse kahtlused tema osaluses tolles afääris jäid õhku rippuma.

Keskerakond oli veel ettevaatlikum, välistades kõik vähegi plekilised kandidaadid ja tuues valitsusse täiesti uusi inimesi.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
pets
pets

” hullemaks meie elu ei lähe.” Oi kuidas saab ikka minna arvab optimist !

hoopis
hoopis

Kui selgemalt vaatate, siis need “staarpoliitikud” on peidus, et algajad s…lasu enda kraesse saaks. Staarid ujuvad pinnale kui oht möödas ja rahavood taas liikumas.
Minu jaoks on meie riik nüüd saavutanud korruptsiooni I järgu staatuse. Ei mingit au ega häbi tunnet. Kohutav.

Nii on
Nii on

Eks me kõik soovime parimat aga välja tuleb ikka nagu tavaliselt.

Lootust?
Lootust?

Kellele?

esimene
esimene

eesti rõõmustab, kriisirahad leiavad jälle õige tasku

Veebe
Veebe

Minister vist palju ei otsusta. Erakond ikka ütleb mida peab tegema.

Arvaja
Arvaja

tagatuba otsustab.

2. kodanik
2. kodanik

Mammile teadmiseks, et iga loodav koalitsioon katab reeglina enamiku valijaskonnast. Vähemusvalitsusi meil väga ei harrastata.

lammas
lammas

enamus ei käigi meil valimas, seega ei saa mitte ükski golaitsioon rahvast esindada tal puudub rahva mandaat.

2. kodanik
2. kodanik

Inimese valik mitte valima minna on ka tema vaba tahe. Ta on valinud selle, et teised otsustavad tema eest.

kokkuvõte
kokkuvõte

Dellist eetstosustamist põhiseadus ei võimalda. Teisalt kui see peakas ka juhtuma siis ei ole tegemist eos demokraatliku riigiga.

Kübe
Kübe

mammi ära aja jama, see lootusekiir on juba ammu kustunud seda mis toimub nagu nii enam kaine peaga vaadata ei suuda olenemata valitsusest või parteist nõukogude kord kestab edasi.

täiesti lootusetu juhtum, \
täiesti lootusetu juhtum, \"kübe\"

kahe aastaga ei saanud selgeks, et ei olnud küünlaid väärt see koalitsioon. Uuri elu, äkki lööb pildi klaariks

wpDiscuz