0

Teeolud muutuvad keeruliseks – palju lund, tuisk ja jäävihm

Teepuhastus. Urmas Lauri
Teepuhastus. Urmas Lauri

Transpordiamet hoiatab, et täna õhtupoolikul ja homme muutuvad teeolud keeruliseks tiheda lumesaju, tuisu ja jäite tõttu.

Riigi ilmateenistus hoiatab, et täna õhtul jõuab tihe lumesadu saartele ja sealt edasi mandrile. Lisaks on oodata tuule tugevnemist ja tuisku. Järgmise ööpäeva jooksul võib lund lisanduda kohati kuni 15 sentimeetrit.

21. jaanuari öösel õhutemperatuurid tõusevad ning lumesadu läheb saartel ja Lääne-Eestis üle lörtsiks ja vihmaks. Suur on ka jäävihma oht üle Eesti, mistõttu peavad liiklejad olema väga ettevaatlikud.

„Meie esmane ülesanne on hoida põhimaanteed puhtad, mistõttu tuleb valmis olla, et kõrval- ja tugimaanteede puhastamisega võib enam aega minna ning sõiduolud on kõikjal keerulised,“ ütles transpordiameti maanteehoiu teenistuse direktor Raido Randmaa. „Palume liiklejatel olla ettevaatlikud, võimalusel püsida kodus ning vältida liiklusesse minekut.“

Transpordiamet kinnitas, et kõik riigiteede hooldust tegevad ettevõtjad tegelevad lume- ja libedustõrjega, ent sellele vaatamata võivad teed järsku libedaks muutuda. Seetõttu on õige sõidukiiruse ja -stiili valimine eriti oluline. Lubatud suurim sõidukiirus ei ole liiklejatele kohustuslik. Pimedal ja märjal ajal liigeldes tuleb hoida ohutut pikivahet ning vältida ohtlikke manöövreid.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz