49

Nõva lapsevanemad kaebasid kooli sulgemise kohtusse

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Kaks lääne-nigula volikogu liiget, Jaanus ratas (ruudulise särgiga) ja Jüri Ott (hallis pintsakus), ei hääletanud augustis volikogu istungil nõva kooli sulgemise poolt. Urmas Lauri

Kaks lääne-nigula volikogu liiget, Jaanus ratas (ruudulise särgiga) ja Jüri Ott (hallis pintsakus), ei hääletanud augustis volikogu istungil nõva kooli sulgemise poolt. Urmas Lauri

Kolm Nõva kooli lapsevanemat kaebasid Tallinna halduskohtusse Lääne-Nigula vallavolikogu otsuse, millega suletakse tulevast sügisest 7., 8. ja 9. klass.

Kaebajad Ivo Karindi, Risto Kaasik ja Katri Must taotlevad kohtult, et tühistataks Lääne-Nigula vallavolikogu 18. juuni otsus Nõva kooli ümberkorraldamise kohta. Kaebajad esitasid selle kohta vallavolikogule ka vaide, mille volikogu aga augustis tagasi lükkas.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Vanemate arv
Vanemate arv

Tegelikult on antud kaebusel rohkemate perede vanemad taga. Nagu ilmnes ka eelnevas vaides. Advokaadid lihtsalt valisid kuluefektiivsuse tõttu välja kolm.

Mis
Mis

maavarad seal Növa kandis peituvad, et eesti valitsus Növalt inimesi ära ajab? Maa tühjaks ja kaevandama…

Koolimaja
Koolimaja

Asi palju lihtsam, Aivar Oruste tahab koolimaja endale.

Huvitav
Huvitav

mõttekäik. Vaadates Nõva loodust ja kunagisi karjääre, peaks Nõva paiknema liivadel. Uued karjääridki Variku pool juba ette valmistatud. Rail Baltic tulemas…

s....auguni tüdinud
s....auguni tüdinud

Valla suhtumine ei ole enam lihtsalt pahatahtlik vaid lausa kriminaalne. Teil on lapsed kooli ukse taga ootamas, et neid vastu võetaks ja te lööte neil nina ees ukse kinni ning teatate, et tahtjaid ei ole????? Täiesti pees vald..

Foto
Foto

artikli juures köneleb enda eest. Palju on volikogudes lihtsalt nn halli massi, kes vaid kätt töstab mötlemata miks ja millal.

Ei ole tingimata hall mass
Ei ole tingimata hall mass

Üldjuhul ikka nii, et vallavanem tellib muusika kõikvõimalike soodsate lepingutega, “abiga ärimeestele”, stipendiumitega jms. Ja siis tõstetakse kätt vastavalt etteantud tellimusele.

Võrumaa
Võrumaa

Nõva kool tuleb kinni panna ja nii lihtne ongi.

Haanjamaa
Haanjamaa

Kes oled sina seda ütlema? Kas oled Nõval koolis käiva lapse isa-ema? Või Nõval oma perele uut kodu rajada sooviv inimene? Kui ei, siis pole sul õigus niiviisi kindlas kõneviisis käske jagada.

Tiktok
Tiktok

Nõva kool kinni ja tuleb teha vanadekodu!

küla teab et
küla teab et

üks, mõned aastad tagasi Nõva koolist lahkunud kibestunud õpetaja andis lubaduse hävitada Nõva kool ükskõik mil võimalikul moel
ja siin me nüüd siis oleme

külamutt
külamutt

Seistes lähemal kui 2m on kõik võimalused võimalikud.

irw
irw

😀 😀 😀

popu
popu

Uskumatu lugemine! Nõva Kooli probleem konkreetselt ongi ju väheste õpilaste arv ja nüüd selgub,et tegelikke soovijaid kooli vastu ei võetagi. Lihtsalt ei ole sõnu, täielik b…s.t.

Kaidi Silver-Schöbe
Kaidi Silver-Schöbe

Nõva osavallakogu 10.09.2020 koosolekul andis Peeter Kallas ülevaate Nõva Kooli tegevusest 2020/2021 õppeaastal, mh kahest lisanduvast lapsest. Need konkreetsed lapsed on teada. Direktori tegevusetuse tõttu on see pere kahjuks olnud sunnitud loobuma. See, et vald tahab Nõval säilitada tugevat lasteaed-algkooli, on vaid häma.

Erapooletu Nõvakas
Erapooletu Nõvakas

Karindi – saada valda direktori poolt mittevastuvõetud lapsevanemate nimed ja seda uuritakse, mis seal taga on, et neid vastu ei võetud. Muidu on kõik jutu tasemel.

Pole sa nii pooletu
Pole sa nii pooletu

Sa mõtled ka, mida kirjutad? Direktor praalib, et ei võtnud õpilasi vastu ja siis Karindi öelgu nende laste nimed. Andmekaitsest oled midagi kuulnud? Või on sul andmeid, et direktor jagas neid nimesid ?

Erapooletu Nõvakas
Erapooletu Nõvakas

Ja siin me jälle oleme, kui jutt läheb konkreetseks, pole neid õpilasi kusagil..müstika

Pole sa nii pooletu
Pole sa nii pooletu

Kas sa oled tõesti nii l..l ? Arvad, et kommentaarides hakatakse tundlikke isikuandmeid avaldama? Järgmiseks arutame Erapooletu Nõvaka terviseandmed läbi?

Nõva lapsevanem
Nõva lapsevanem

Lisaks Jaanus Ratasele ja Jüri Otile tahaks kindlasti tänada ka EKRE liiget Hardi Rehkaltit, kes antud volikogu hääletusel ei hääletanud kooli ülemise astme sulgemise poolt. Samuti tänud kõigile neile ka muude Nõva Kooli probleemide eest seismisel!

Nõvakas
Nõvakas

Häbilugu, et Nõva ja Nõva Kooli probleemide eest seismise eest tuleb tänada mujaltkandi inimesi (tänud neile ka minu poolt), kuid Nõva enda saadikud töötavad Nõva eesmärkidele otse vastu. Millega Lõhmus nad küll ära on ostnud? Oruste puhul on asi selge – valla sandiabi “ärimeestele”, endise vallamaja ära kantimine jms. Aga millega on Heinleht ära ostetud?

hehh
hehh

Minia osavallavanema sooja koha peal, küll Lõhmus teab, millega Heinlehte sobivalt vaiki hoida

wpDiscuz