Karilaid taandus linnafirmade nõukogudest

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Mahemajanduse ja säästva eluviisi eest võitlev õpetaja Rea Raus kindlustas oma positsioone Keskerakonnas, saades Haapsalu munitsipaalettevõtte nõukogu esimeheks. Foto: Urmas Lauri

Haapsalu linnavolikogu esimees Jaanus Karilaid astus tagasi oma kohtadelt Haapsalu Linnahoolduse ja Haapsalu Linnamajanduse nõukogus, esimeses astub tema asemele
Toomas Schmidt saab Haapsalu Linnahoolduse nõukogu esimeheks. Foto: Arvo Tarmula
ja teises võttis teatepulga üle Rea Raus.

„Pärast Eesti Panga nõukogu liikmeks saamist tuleb midagi delegeerida. Volikogu esimees, riigikogu õiguskomisjoni esimees, Keskerakonna aseesimees – tööpõld on niigi piisavalt suur,” põhjendas Karilaid oma taandumist. „Toomas Schmidt toob oma pädevusega heakorda Ridala mõõdet, Rea Raus jällegi rohelist mõttetahku,” selgitas ta valiku tagamaid.

Kuigi kohad linnafirmade nõukogudes on võimuerakondade vahel täpselt ära jagatud ja mõeldud üldiselt erakonna liikmetele, kinnitasid nii Karilaid kui ka Isamaasse kuuluv ja valimisliidu Meie Inimesed ridades Haapsalu volikokku kandideerinud Toomas Schmidt, et seekord on koer mujale maetud. 
„Minu jaoks on tähtis, et Ridala asjad ka korda saaksid,” kostis Schmidt.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Vasja Vase tänavalt
Vasja Vase tänavalt

Midagi on plaanis ja oma käed on vaja puhtad hoida. Milline on “sitspresidendi Funti ” tasu ?

Kohalik
Kohalik

Kõik viitab sellele, et Schmidt kandideerib järgmistel valimistel KE nimekirjas ega talle seda kohta niisama ei antud.

kes
kes

valib sellist stagnanti vallavanema koha volikogu umbusalduse tõttu kaotanud ja oma ametiauto endale ebaseaduslikul moel soetanud, kuriteokahtlusega uurimise all olnut.. sel juhul lõikab kesk omale küll näppu.

meenutus
meenutus

Mida te ajate jälle lolli pläma? Schmidtil oli eelmistel valimistel palju suurem rahva poolehoid, kui neil, kes temale auku kaevasid. Need vennikesed ei pääsenud üleüldse linnavolikokku. Mis kuriteo kahtlusest te siin räägite? Kui meenutada, siis ostis ta auto liisingufirmalt, mitte ei sahkerdanud seda vallalt. Liisingu aeg lõppes ja vald kas oleks võinud auto ise välja osta või kohustus selle tagastama liisingufirmale. Vald tagastas auto. Vaadake tänast Haapsalu linnavalitsust, kas seal on linnavalitsejate kasutuses sõiduautosi? Ei ole, sest on odavam maksta neile sõidukompensatsiooni, kui liisida sõiduriista. Vallal oli tookord igal juhul odavam sõiduriist tagastada,

kahtlustan
kahtlustan

kas vana tava kohaselt liisitakse kohe bensiini eriti kokkuhoidev uusim peugot ja edasi on stsenaarium teada

kohe
kohe

näha, et vanad sõbrad

ohõudust
ohõudust

kas tõesti nõukogude võim tuleb tagasi

Ridalast
Ridalast

Endisi Ridala vallavanemaid ajab leili Uuemõisa pargi lillepeenar. Ikka Uiemõisa, Uuemõisa… Olen õnnelik, et nüüd saavad endise valla lapsed minna ükskõik, mis trenni ja ringi, ei ole enam 2-ringi piiri. Meie sadamad said süvendatud, külamajad korda. Ma ei ole parteis ega astu kunagi, aga loen ja mõtlen ja Rammu-Schmidti lillepeenra tase teeb nukraks ja samas rõõmustan, et lillepeenra-Toomas ja lillepeenra-Helen ei juhi enam omavalitsust. Nad võiksid linnahooldusesse tööle minna, Uuemõisas niita ja rohida ja nutta pihku endist vallavanema akent vaadates.

proks
proks

No jah Rea Raus ministriks ei saanud nüüd tuleb anda talle lohutusauhind aga rahvas kannatagu edasi ja maksku palka, muidu on oht et tähetark viskab vedru välja ja ei kukugi enam nii kuidas karilaid soovib.

Erx
Erx

Mida tähendab roheline mõtteviis Linnamajanduse AS-s? Ilmselt hakatakse koridoride seinu roheliseks värvima, mis oleks ilus saavutus ju.

Covid
Covid

Minu jaoks on tähtis, et Ridala asjad ka korda saaksid,” kostis Schmidt. Mida see lause siis tähendab? Praegu istub keskerakondlane Rammu aselinnapea kohal,tegemist on ju Ridala endise vallavanemaga. Kas värske keskerakondlane pole millegiga rahul?

Tsitaaditeadlane
Tsitaaditeadlane

ke pink peab päris lühike olema, et konjunkturistid loosi lähevad. Roheline mõttetahk Linnamajanduse nõukogus – mida p….t!

wpDiscuz