23

Lihula võib sulgeda neli kooli

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Metsküla kooli ähvardab paari aasta pärast sulgemine. Metsküla kooli 5. klassi poiss Tormi Ulm, kes direktor Pille Kaiseli käe all matemaatikat õpib, jõuab enne seda kooli ära lõpetada, Urmas Lauri

Metsküla kooli ähvardab paari aasta pärast sulgemine. Metsküla kooli 5. klassi poiss Tormi Ulm, kes direktor Pille Kaiseli käe all matemaatikat õpib, jõuab enne
seda kooli ära lõpetada, Urmas Lauri

Lääneranna vallavalitsuse radikaalne kärpekava jätaks valla seitsmest koolist puutumata vaid ühe – Lihula gümnaasiumi.

Mõlemad kunagise Hanila valla koolid – Virtsu ja Kõmsi – suletaks 2022. aasta septembrist, kinni läheksid ka Metsküla ja Lõpe. Koonga ja Varbla kool muutuksid neljaklassilisteks.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Lugeja
Lugeja

Vaatan iga päev seda pealkirja ja mõtlen, kes see Lihula on, kes neid koole sulgema hakkab.

Jaak
Jaak

Mis Vatla lastega täidetud. Millises lasteaias nad siis käima peaks.

Läänerandlane
Läänerandlane

Ei maksa siin nutuvõru ümber suu tõmmata antud teemat käsitledes. Koolireformi otsustajad enamuses valitsev koalitsioon.
Poliitilise valiku tegi rahvas.

juss
juss

Õnneks pole haridusministri koht eluaegne ja kesikud järgmises valitsuses ei ülba!

Mati Põdra
Mati Põdra

Sorri, aga mis see asjasse puutub? Ega ministeerium koole kinni pane.

uskmatu toomas
uskmatu toomas

Pole vaja sõimelda sest kogu süü on saamatul haldusreformil!Ninnutati ja nännutati “kuhu te kullakesed tahate kuuluda”jne.
Vaja oleks olnud teha üks maakond – üks omavalitsus ja jutul lõpp ! Kuid taheti arvestada kõikide osapoolte arvamusega ja nii see välja kukkuski,läbi tagumiku nagu enamus meie ettevõtmisi !

riigipoolne sõnum
riigipoolne sõnum

ega orjadele polegi kooliharidust vaja anda. muidu hakkavad veel räuskama. nii et vahet pole kes on võimutüüri juures, reformierakond valitseb edsi

Läänema peesseee
Läänema peesseee

Kogu Lihula võiks sulgeda.

süsimust iroonia
süsimust iroonia

jahah. lihula on jumal enda vihas loonud… 😀

kommenteerija
kommenteerija

Lääne Elu võiks oma poe kinni panna, kui Kaie Ilves ei kirjuataks Lääneranna vallast ainult negatiivselt. Kord oleme me Läänemaa lõhkujad, et Pärnumaaga ühinesime, aga siis kui Lääne Elul Läänemaast uudiseid napib, kõlbab Lääneranna valda küll maha teha. Ajage siis Läänemaa asja ja ärge ennustage ette tulevikku kohvipaksu pealt!

enn
enn

oleks vaid nõval seda tarkust olnud, et harjumaaga ühineda! sellist korruptsioonipesa nagu lääne-nigula ei eksisteeri vist isegi aafrikas!

kohalik
kohalik

usun, et ei oleks sa ka seal rahul, kogu aeg peab mingi “saagimine”.

kodanik
kodanik

Läänemaa lõhkujad te absoluutselt oletegi. Kaie Ilvest ei maksa selles süüdistada.

Jaan
Jaan

Enne kui vihaselt tatti pritsima hakata, lugege Cumulus Consulting OÜ uuringut ja ettepanekuid. Emotsioone võime pilduda, aga haridusreform, mida juba ammu oleks pidanud tegema, on selgrootute volikogu liikmete otsustamatuse taga. On aeg tulla nõukogude ajast, kus kohalike arvamusliidrite kisa peale, kes olid omakorda kohalike poolt kahvlisse võetud, tänapäeva tulla. Kui seda reformi läbi ei viida, siis on määratud Lihula Gümnaasium kadumisele ja muutumas põhikooliks. See oht oli mõni aeg tagasi täiesti reaalne.
Siit lugemist:
https://www.laanerannavald.ee/documents/16319726/17908222/Laaneranna_haridusv6rgu_AK_12.03.2020_volikogu_esitlus.pdf/971a19af-ba81-47a0-9240-800bd184b329?version=1.0&inheritRedirect=true

Kohalik
Kohalik

See uuring on nii hullult negatiivseks tehtud, et inimesed arvaks, et muud võimalust pole. Kõiki koole ootab nüüd ja kohe hull langus. Huvitav kuidas Kõmsil on siis laste arv hoopis tõusnud poole aastaga ja päris tublisti kohe?

Kooli
Kooli

ja lasteaeda Kömsil on juba aastaid täidetud Vatla lastega.

Arvos
Arvos

Kunagi pandi rongid sõitma Virtsu vahet arvestusega, et rong jõuaks alati sinna peale praami minekut ja lahkuks enne tulekut. Sõitjate arv langes ning sai kinni panna kui ebarentaabli liini.

Mati Põdra
Mati Põdra

“Kui seda reformi läbi, ei viida, siis…”

Aga “kui see reform läbi viiakse”, muutub ainult see, et enne vahetult haridusse kulunud raha hakab kuluma bussitranspordile. Mille korraldamine on kooli pidaja kohustus, kui koolitee on pikem kui kolm kilomeetrit.

Leili
Leili

mis halba oleks selles, kui Lihula Gümnaasium muutuks korralikuks ja kõrgel tasemel põhikoolist? Haridusministeerium on varasemalt korduvalt pakkunud Lihula Gümnaasiumile rahalist toetust – ainus tingimus siis gümnaasiumi astme (mis olgem ausad on nõrk!) kadumine.
Ja nõukogude aega me just tagasi suundumegi nii, kui rajooni keskusesse jääb suur/ suurem kombinaat, kõik teised aga paneme kinni.

Nöukogude
Nöukogude

ajal oli kool riigi alluvuses. Kolhoosi agronoomid jm sellised ei otsustanud hariduse üle nagu see taasiseseisvumise ajal äkki lahti läks ja kuni siiani on. Tööta jäänud kolhoosnikud trügisid üle öö koolidesse öpetajateks, kooli juhtideks, omamata halli aimu pedagoogi ametist. Hariduskomisjonid on täis diletante, kes hariduse koha pealt “söna vötavad” ja köike “teavad”. Haridusega ja kutsega pedagoogil ei ole lihtne selles tohuvapohos ellu jääda.

Mati Põdra
Mati Põdra

Ma ei tea, mis komme on ajakirjanikulaadsetel toodetel külvata paanikat asjade kohta, mis halvimal võimalikul juhul VÕIVAD juhtuda rohkem kui kahe aasta pärast.

Enne jõutakse valmis hariduse uus paradigma, mis annab rohelise tee nimelt sellistele koolidele kui need, mida praegu tahetakse kinni panna.

Ja kui sellest jääb väheks, siis jõuavad enne ühed KOV valimised veel tulla.

Ja kui sellest ikka väheks jääb, siis …erakooli tegemist ei saa ometi keegi takistada. Eriti juhul, kui seal pakutav haridus on kvaliteetsem kui munitsipaalkoolist võivalik saada.

wpDiscuz