Keskkonnaamet vaatab Tagalahe umbekasvamist tegevusetult pealt

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Kuigi Tagalahte on uuritud üle 20 aasta, pole keskkonnaametil plaani, mida Eesti kõige kehvemas seisus oleva rannikuveekoguga ette võtta.

Tagalaht on eutrofeerunud – lämmastikku ja fosforit täis – ning laht kasvab kinni. Üks uuring järgneb teisele, sest Eestil Euroopa Liidu liikmena on kohustus oma veekogude, sh Haapsalu lahe seisundi kohta aru anda. Uuringutele ja aruteludele ei ole tegusid järgnenud.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Nädalapäevad
Nädalapäevad

Mis kinni kasvama peab see kinni kasvab.
Mida vähem inimene vahele segab seda parem.
Odavam on ilmselt Haapsalu linn uude kohta ehitada kui Merelahtesid puhastada.

linnavalitsusele
linnavalitsusele

Ostke Ata Möldril labidas las hakkab nende süvendustöödega ükskord pihta siis hakkavad konnad ka kasvama.

Mõtleja
Mõtleja

Ärge segage Keskkonna Ameti mitttemidgi tegijate armeed tukkumas laudade taga. Niimoodi võivad mõni ametnikisegi ennast liigutamahakata ja midagi peesse keerata. Las magavad rahus edasi!

pakkuge
pakkuge

tagalahte hiinlastele, teevad sinna riisipõllud, sinna saab ka tuulikud püsti panna ja terve vaiadel linna ehitada.

urmas
urmas

Tagalahe kinnikasvamine on loomulik looduslik protsess. Miks
on vaja sellesse sekkuda?

Öpitud
Öpitud

abitus.

113
113

Nüüd peaks Keskonna teenistus neile trahvi tegema ,

uskmatu toomas
uskmatu toomas

Kui vaatad mööda Läänemaad ringi siis kui palju on ehitatud kergliiklusteid,kui palju keerulisi ristmikke jne.Nendel kergliiklusteedel võib vahete vahel isegi mõnda liiklejat kohata .Kuid Tagalaht keda see huvitab ja kõige vähem huvitab see kohalikku ametnikku kellel puudub igasugune võimalus midagi muuta,seega tulebki ninanokkimisega edasi tegeleda ! Seda muidugi seni kui haapsallaste reoveed veel kuhugi voolavad ja hais veel ei lämmata !

Keskkonnamet
Keskkonnamet

Kui tahate metsateatisi lageraideks tulge küsige, anname meelsasti.

Riigitöötaja
Riigitöötaja

Aga miks üleüldse midagi teha, nii hea on päevi õhtusse veeretada. Varsti kolime Lahe tänavale vanasse maavalitsuse majja, seal seame end sisse. Ja üleüldse, meie koormus on niigi suur ja ei jõua ju kõigega tegeleda. Küllap suurendatakse koosseise ja ehk uued töötajad on motiveeritumad.

loodusvaatleja
loodusvaatleja

Mis siia puutub Lahe tänava endine maavalitsuse maja? 2016.aastal läks keskkonnaamet üle valdkonna põhilisele juhtimisele ja koondus kolmeks regiooniks. Siis moodustus ka Lääne regioon, mille koosseisu kuuluvad nüüd – Lääne-, Pärnu-, Rapla-, Hiiu- ja Saaremaa. Kas mitte selle ühe suure regiooni alla koondumise tulemusena jäävad meie Tagalahe probleemid Pärnu- ja Saaremaa probleemidele varju?

wpDiscuz