6

Juhtkiri: sportiv Läänemaa

Lääne Elu

info@le.ee

Joonistanud Ott Vallik.

Aasta lõpp tõi Läänemaale kaks tähtsat spordiuudist – Palivere suusamägi saab kunstlumemasina ja Uuemõisa jalgpallihalli. Nii üks kui ka teine investeering teeb midagi Läänemaal paremaks, elu ilusamaks ja elamisväärsemaks. Sport annab võimaluse oma vaba aega hästi veeta ja loodetavasti tervemana elada.

Sport jaguneb rahva- ja professionaalseks spordiks. Kui esimest tehakse oma rõõmuks, siis teine tähendab korrapärast pingutust tulemuse nimel. Läänemaa pole suutnud kokku panna ühtki meeskonda, kes mängiks pallimänge kõrgeimas liigas. Seda pole korv- ega jalgpallis, ammugi mitte võrkpallis. Oleme tublid, aga ei enamat.

Lääne Elu on sellest varem kirjutanud, kuidas Läänemaa parimad suusatajad on suures rahahädas, et neil napib suusapaare ja võistluskeppe. Raha pole, korrapärast klubide toetust pole. Nii elavadki suusatajad peost suhu, lootes, et kunagi saab ka muredeta võistlema hakata.

Taristu on tähtis, eriti vahva on selle juures veel see, kui poliitikuil õnnestub end võõraste sulgedega ehtides ajalehe esiküljel poseerida ning loota, et valijatele jääb meelde, kes ühe või teise toreda objekti ehituse korraldas. Investeeringud on tähtsad, aga inimene on tähtsam. Endel Nelis alustas vehklemiskoolkonda, õpetades lapsi pajust relvadega. Praegu on meil moodne vehklemishall, aga see ei tähenda, et Läänemaa vehklejad on maailma parimad või et treener oskaks võistlustel korralikult käituda.

Kui meil pole treenereid, kes tooks poisid jalgpalli juurde, hoiaks neid ja kasvataks, siis võib ehitada Haapsallu kasvõi kolm jalgpallihalli, meeskonda ikkagi ei sünni. Sama kehtib omavalitsusjuhtide kohta. Kui valla- või linnavalitsus ei oska oma sportlasi toetada, rahastada nende tugimeeskondi, siis ei saavuta nad tulemusi mitte kunagi.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Ei ole päris nii
Ei ole päris nii

Spordiregistri andmetel ei erine Haapsalu kui omavalitsuse suundumused Eesti üldisest. Kui arvuliselt on kõige enam harrastajaid võimlemises (187), siis järgmine on jalgpall (182). Andmed kajastavad vaid ametlikult ülesantud infot. Reaalselt on jalgpallitreeningutel osalevaid ja jalgpalli mängivaid isikuid rohkem. Sellesse, et maakonnas/piirkonnas oleks kõrgemas liigas palliv võistkond, on panuse andnud ka EJL, kes on just treeneri näol tuge pakkunud. Arvestades asjaolu, et järgmisel aastal mängitakse senisest kõrgemal tasemel, näitab, et suund peaks õige olema. Meiesuguse väikese piirkonna puhul on väga oluline kogukonna toetus ja ühtehoidmine. Viimast soovikski veidi enam.

Erx
Erx

Seekord Lääne Elu tabas kümnesse. Taevastel radadel musitseeriv Andres Ammas juhtis juba 12 aasta eest tähelepanu sellele, et Haapsalul peaks olema oma esindusvõistkond Eesti mõnes kõrgemas liigas, millele rahvas saaks reglaarselt kaasa elada. Aastaid on tehtud nn pallimängude arendamise shouüritusi (meenutagem näiteks Ratase korraldatud poliitilist üritust, kus kõpskingadega Koppale ja habemega Otile korvpallid kingiti). Poliitilist tsirkust on aastaid tehtud aga oleks vaja ka reaalseid tegusid.

Majaomanik
Majaomanik

Läänemaa vehklejad kuuluvad ja on kuulunud maailma paremikku.Punkt.

Kodanik2
Kodanik2

Lugupeetud Lääne Elu

Kui tehakse, ei sobi, kui ei tehta ei sobi.
Ilma selle poliitikuta ei oleks midagi juhtunud.
Raha on kõigil alati vähe. Ja kui seda jalgpallurit nüüd rahaliselt toetada kellel pole võimalusi talvel trenni teha kuna taristut pole kas siis tulemused paranevad?
Lollidemaa

Häid pühi!
Häid pühi!

Veekeskus enam nii moodne pole. Loodame et ei lasta sellel täitsa ära laguneda. Oleks aeg seal üks suurem remont teha ja paar rada juurde ehitada. Või tehke Uuemõisa üks uus ja suurem bassein.
Kodulehel olevad pildid on vist tehtud siis, kui keskus alles avati. Sinna jõudes on vaatepilt hoopis muud.

Lemmi Kann
Grinch

Kurat, ma pole tükk aega midagi nii vastikult tigedat lugenud.

wpDiscuz