13

Tasuta transport pani rahva sõitma

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

MK Reis-X bussijuht Laura Koemetsa sõnul on sõitjad tasuta bussidega rahul. Foto: Arvo Tarmula

MK Reis-X bussijuht Laura Koemetsa sõnul on sõitjad tasuta bussidega rahul. Foto: Arvo Tarmula

Haapsalu bussijuhi Laura Koemetsa sõnul on bussid pungil täis. Kuigi võrreldavat statistikat pole, usuvad ka ühistranspordikorraldajad, et aastaga on sõitjate hulk viiendiku võrra kasvanud.

Neljapäeval Haapsalu bussijaamast Linnamäe liinile suundunud Koemets ütles, et väga palju sõidab koolilapsi ja eakaid.

„Lapsed sõidavad isegi ühe peatusevahe kaupa, hüppavad peale ja maha. Vanad kiidavad, et saavad tasuta poodi. Ühtegi paha sõna küll ei ole kuulnud,” ütles Koemets.

1. juulil sai tasuta sõit maakonnaliinidel aastaseks. Läänemaal on sõit tasuta. Mullune segadus puudulike sõiduplaanide ja kehvade -graafikutega on möödas. „Bussid käivad, inimesed sõidavad,” ütles bussifirma M.K. Reis-X OÜ regioonijuht Hardo Tamme.

Tamme sõnul on Haapsalu linnaliinibussid tipptunnil tuubil täis. „Aga ka maal on sõitjaid juurde tulnud, pensionärid on hakanud rohkem ringi liikuma,” ütles Tamme. Palju sõitjaid on Taebla–Haapsalu ja Linnamäe–Haapsalu liinil.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
tomm
tomm

Sõidan ka tasuta ühistranspordiga, pealinnas. Teise linnaossa jalutama, poodi vms. Enamjaolt igavuse peletamiseks või meelelahutuseks. Lapsed tahavad ka trolliga sõitu teha, niisiis sõidame. Autot kasutan ikka sama palju, lihtsalt tasuta lõbusõidud lisanduvad. Elagu sotsialism.

Kodanik
Kodanik

Tasuta bussi kummardajad ei ole väga arukad inimesed ja nii on, siin ei ole midagi isegi arutada mitte.

aga
aga

ühiskond peab liikuma selle pole,et inimestel oleks siin hea elada.Päris nii ka ei saa mõelda,et kui mina bussiga ei sõida,siis mina pole nõus maksumaksjana maksma.Sellise mõtteviisiga ei tule midagi head.Mina näiteks ei kasuta praamiühendusi.Mis ma nüüd siis pean nõudma,et riik lõpetaks nende doteerimise või …

Sass S
Sass S

Aga mina olen see ainuke õnnetu Kullamaa kandist kel pole seda tasuta lõbu antud !

ja ja
ja ja

süüdistame nüüd tasuta bussisõitu selles,er riigil näpüd põhjas.Enne tasuta bussisõitu oli siis riigil õitseaeg ja raha küllaga või ???

Kodanik
Kodanik

Igatahes oli olukord parem, kuigi tasutud buss ei ole ilmselt ainuke põhjus

kont
kont

See ei kesta igavesti. Keegi peab need sõidud kinni maksma ja kui refid võimule pääsevad, siis tühistavad selle kohe ära. Riigil raha juba pikemat aega puudu ja asi süveneb.

Mari
Mari

Refid ei saa enam iialgi võimule, nii et see mure jääb ära, et tühistavad tasuta bussisõidu.

2. kodanik
2. kodanik

Küsitluste tulemused näitavad rahva palavat armastust Reformierakonnale ja Kaja Kallasele. Ju siis rahval on siiber tasuta bussisõidust.

kont
kont

Võin ikkagi väita, et nn rahvas tasuta bussidega ei sõida. Sõidavad enamasti oma või firma autodega. Tasuta bussidega sõidavad pensionärid, töötud joodikud ja kooliõpilased. Näiteks Tallinnas sõidaks ühistranspordiga ainult ühel põhjusel, suured probleemid parkimisega.

2. kodanik
2. kodanik

Pensionärid ja kooliõpilased on ka inimesed, meeldib see sulle või mitte. Minul ei ole kahju, kui nad bussis ei pea pileti eest maksma.

muutus
muutus

Nii see on, sõitjaid tuli võibolla tõepoolest juurde. Sõitjaid nende arvelt, kes muidu ei sõitnud üldse, mitte aga autosõitjate arvelt. Kinni maksavad selle ikka kõik. A no mõnede meelest on ju tasuta asju olemas!

pudrujakapsad
pudrujakapsad

Enamikes riikedes on väga palju asju kasutajale tasuta, nt (põhi)kooliharidus, päästeteenistus, esmaabi jpm ning kinni maksavad selle kõik, s.h ka need, kes nimetatud teenuseid ei vaja. See on normaalne elukorraldus ja vähendab sotsiaalset ebavõrdsust.

wpDiscuz