Galerii: Avo Tamme uus raamat otsustab ise, kelle juurde ta läheb

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Avo Tamme andis oma kulu ja kirjadega välja omnilise raamatu "Hiiumaal on sõnadel hea olla". Foto. Urmas Lauri

Avo Tamme andis oma kulu ja kirjadega välja omnilise raamatu "Hiiumaal on sõnadel hea olla". Foto. Urmas Lauri

Mitmekülgse looja Avo Tamme vastne raamat otsustab autori sõnul ise, kelle juurde ta läheb.

Hiiumaa kaugemas nukas, Nurste kandis Kitsa külas elav mitmekülgne looja Avo Tamme andis oma kulu ja kirjadega välja raamatu, mida ei saa ühestki poest osta. “Raamat valib ise, kelle juurde ta läheb,” nentis Tamme Haapsalus Beguta kohvikus oma raamatut tutvustades.

Tamme sõnul on tegemist omnilise raamatuga. Omnilised olevat tema sõnul ka Elurikkuse Erakonna vaated, selle tõttu oligi ta nõus oma raamatuesitluse verivärske partei valimiseelse koosolekuga ühildama. Sama tuuri raames näidati raamatut ka Kuressaares ja Kärdlas.

“Mina olen peaaegu terve elu mõelnud, et miks inimesed on nii nagu nad on? Ja miks see elu niisugune on? Millegipärast mulle tundus, et asi ei ole õige,” rääkis Tamme. “Tundsin, et midagi on valesti, et inimesed ei ela nii, nagu nad võiksid elada, et terve elu käib kuidagi teistmoodi… Ma ei saanud aru, milles asi on. Mõtlesin, mõtlesin. Ja 50aastaselt alles taipasin, et “ah niimoodi!”. Mõistsin, et on võimalik teisiti ka elada. Hakkaisn, mõtlema, et misasi see hea on ja kuidas hea võiks olla.”
......
Fotod: Urmas Lauri

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Avo Tamme
3 aastat tagasi

Tere Urmas!
Tänan tähelepanu eest. Sinu infotulva on sattunud üks väike eksitus, nimelt ei ole mu raamatuke ainult ” oma kulu ja kirjadega ” tehtud! KULKA Hiiumaa Ekspertgrupp toetas ikka veidi ka, kuigi pisut hilinenult. Raamatuke elab aga rõõmsalt oma elu edasi.
Sind alati omniliselt meeles pidades
Avo Tamme.