Galerii: Lihula lillkirjafestivalil on homme õppimise päev

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Lihula lillkirjafestival on igal aastal kultuuri- ja spordipäevade üks olulisi ettevõtmisi. Foto: Urmas Lauri
Kuula artiklit, minutit ja sekundit
0:00 / :
Kuvatud 3 pilti, galeriis pilte: 41


Lilltikandinäitus Lihula mõisas. Foto Urmas Lauri

Homme toimuvad Lihula lillkirjafestivali töötoad, peetakse loenguid ning õpitakse nööpide-litrite tegemist. Mõisahoones on avatud ka näitus.

“Homme tuleb suurem pidu,” kinnitas Lihula lilltikandiseltsi juhatuse liige Urve Selberg. “On muusikalisi vahepalasid ja tuleb kas ettekannet.” Kohalikud naised, kes kursuse talvel lõpetasid, tulevad oma seelikuid näitama. On ka võistutikkimine ja töötoad.

Indrek Ikkonen Viljandi kultuuriakadeemiast hakkab rahvaülikooli ruumides õpetama metallist litrite ja nööpide tegemist.

“Juba eelmisel aastal laiendasime töötubade ampluaad, me ei piirdu ainult Lihula tikandiga. Eelmisel aastal olid meil Muhu käsitööseltsist Oad ja Eed viis naist siin Muhu tikandit õpetamas ja sel aastal mõtlesime, et laseme hoopis nööpe-litreid õpetada. Me ei pea kitsalt oma tikandis kinni olema. Niikuinii on näha, et tikand on ilus ja see ongi üliäge!”

Lihula lilltikandiseltsi tugisambad on Selbergi sõnul kaks Mare – Mare Kaisel ja Mare Kalmurand.

“Mare Kalmurand on seesama toimekas proua,” osutas Selberg näitusesaalis toimetavale vanaprouale. Kalmurand vaagis parasjagu, mis hinnaga kirjatud seeikud müüki võiks panna. “See on ehtne seelik,” arutles Kalmurand. “450 eurot. Kui keegi väga tahab. Selle võin kohe uue teha.”

“Teine Mare [Kaisel] läks turismireisile Karjalasse ja tema ei saa tulla. Aga tema ronis esmaspäeval, kui me näitust üles panime, siin lae all ja riputas tekke. Sai paar nädalat tagasi 80aastaseks! Meil on üldse väga toimekad naised.”

Selbergi sõnul korraldatakse lilltikandifestivali juba kaheksandat korda samamoodi. “Asi, mis töötab, seda pole mõtet muuta. Seni, kuni inimesi veel kokku toob, võiks samamoodi jätkata,” nentis Selberg.

Selberg ütles, et ei saa ta ise ei saa aru, et lillkirjaselts midagi suurt ja erilist teinud oleks. “Aga seda me tunnetame, et Lihula tikand kui käsitööliik või mõiste on saanud laiemalt tuttavaks tänu sellele, et me sellest igal pool nii palju pasundame, et lillkirja tutvustanud oleme,” nentis Selberg ja lisas naerdes:“Ega kümme aastat tagasi teadnud mina ka.”

Fotod: Urmas Lauri

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments