Kahel kergejõustikuvõistlusel Lihulas osales 70 koolinoort

Lihulas lõppesid kolmapäeval ja reedel toimunud koolivaheaja kergejõustikuvõistlused.
Esimesel päeval toimunud staadionialade ja teisel päeval toimunud murdmaajooksuvõistlustest võttis osa kokku 70 noorsportlast.

Võistlused olid mõeldud eelkõige uue omavalitsuse, Lääneranna valla koolide lastele. Osalesid lapsed Lihula gümnaasiumist, Virtsu koolist, Kõmsi algkoolist. Aga ka vaheaega vanavanemate juurde veetma tulnud Martna põhikooli, Tallinna tehnikagümnaasiumi, Tallinna Kuristiku gümnaasiumi ja Tallinna Inglise kolledži noored sportlased.

Hooaja esimesel veidi vihmasel ja jahedal staadionivõistlusel oli kavas kolm ala: sprint, olenevalt vanusest kas 60 meetri või 100 meetri jooks, kaugushüpe ja kuulitõuge.
A-klassi(2000-2001 sünd) neidudest sai kaks alavõitu Kerli Ristikivi Virtsu koolist. 100 meetri ajaks mõõdeti talle 14,0, kaugushüppes saavutas talvel sisetingimustes 4.99 hüpanud sportlane aga tulemuseks 4.24.
Noormeestest võitis Inglise kolledži õpilane Tambet Järve 100 meetri jooksu 12,9 sekundiga. kuuli tõukas ta 5 kg kuuliga 8.17

B-klassi (2002-2003) tütarlaste kolm esikohta võitis samuti Virtsu kooli sporditüdruk Trinity Õismets. 100 m jooks-14.4, kaugushüpe 4.18 ja kuulitõuge 3 kg kuuliga 8.88.
Sama vanade poiste võistluses sprintis Virtsu poiss Kaaro Saatmäe 100 meetrit 13,8 ja Kardo Roosma Lihulast tõukas 5 kg kuuli 9.28.

Tütarlaste C-klassi(2004-2005) 60 meetri jooksu ja kaugushüppe võitis Claudia Järve. Tulemused vastavalt 10,2 ja 3.09. Kolmanda medali sai Tallinna Kuristiku gümnaasiumi õpilane kuulitõukes, kui tõukas 2 kg kuuli 7.58. Sellel alal oli esimene talvistel Eesti noorte meistrivõistlustel 10. koha saanud Lihula gümnaasiumi tüdruk Eliise Kolõtšev. Temale mõõtsid kohtunikud tulemuseks 9.33.

Sama vanade poiste võistluses sai kolm kuldmedalit kaela Virtsu kooli sportlane Robert Idvani. 60 meetri jooksus tuli ajaks 9,0, kaugushüppes3.34 ja 4 kg kuuliga tõugates 8.56. Sprindis oli siin korraliku 9,8-ga teine Paul Lomp Lihulast. Kuulitõukes tegi hea võistluse Ken-Indrek Klimpus, temale 7.77-ga hõbemedal.

Kõige rohkem oli osavõtjaid D-klassis(2006-2007), tüdrukuid-poisse kokku 14.
Tüdrukute kolm ala andsid kõik erinevad võitjad. 60 meetri jooksus oli kiirem Lihula tüdruk Helena Klimpuš, ajaks talle 10,4. Liset Kurnim samast koolist kaotas talle ainult kümnendikuga. Kaugushüppe ja kuulitõuke esikohad läksid Kõmsi Kooli. Helena-Caroly Kukispuu hüppas 2.89 ja kai Urb tõukas 2 kg kuuli 5.22.

Poistest võitis kaks esikohta Keiro Ristikivi, Lihula Gümnaasiumist. 60 meetris väga hea 9,2 ja kaugushüppes 3.43. Kuulitõukes kuulus esikoht Joonas Vestlile, kes tõukas 2 kg kuuli 8.74. Selles vanuses tõugati ka 3 kg kuuliga, siin napsas võidu Lihula poiss Kevin Leemets, 6.41-ga.

Lapsed sünniaastaga 2008-2009 väärivad samuti kiitust.
Tüdrukute 60 meetri jooksus mõõdeti kogu esikolmiku ajaks 11,1. Kohtuniku silm aga reastas paremusjärjestuse nii Mirell Raja-Kõmsi, Hanna Jõgi-Kõmsi, Kertu Kärp-Lihula. Poiste kiireim oli Lihula poiss Charli Takk 10,5 sekundiga.
Kaugust hüppas Mirell raja 2.47 ja Joosep Mihkelmaa Lihulast 2.34.

Kõige nooremad 7-8 aastased lapsed said samuti kiiresti joosta ja kaugele hüpata.
60 meetri kiiremad olid Karmen Ristikivi, Lihula koolist 10,8 sekundiga ja tema klassivend Henry Kurnim 11,1 sekundiga. Kaugust hüppas Karmen 2.33 ja Sten-Andre Kukispuu, Kõmsi koolist 2.36.

Murdmaajooksus joosti selleks võistluseks spetsiaalselt ettevamistatud rajal.
Noormeeste A-klassi parim oli Tambet Järve ja B-klassis Mart Mikiveer. Nendel kulus 1000 meetri läbimiseks vastavalt 3.35 ja 4.05
Ülejäänud sportlased jooksid kõik 500 meetrit.

P-F- Henry Kurnim- Lihula G- 2.06

Lihula gümnaasiumi staadionil toimuvad kergejõustikuvõistlused kogu mai. Alates 2. maist alustatakse uut võistlussarja – toimuvad kergejõustiku seeriavõistlused.