10

Galerii: päästjad kutsuti Kirimäel väidetavalt ohtlikku lõket kustutama

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Täna kell 10.38 sai häirekeskus teate, et Kirimäe külas tehakse suurt lõket ning teataja kardab, et tema maja võib sellest süttida. Täpselt kell 11 oli kaks päästeautot sündmuskohal. Tuvastati, et lõke vastab nõuetele ning et lõkketegijad olid lõkke juures valvel ning olid lõkke juurde ka kutsutusvett varunud.

„Häda ja viletsus,“ nentis Kase talu peremehel Martinil lõkke juures abiks olnud naabrimees toimuvad võrkaia tagant jälgiva naabrinaise suunas osutades.

„Tal [Rebase talus] käis siin eelmisel nädalal loomakaitse, et väärkohtleb oma koera,“ leidis Martin põhjuse, miks naabrinaine päästjaid nende lõket kustutama kutsus. „Arvas, et mina kutsusin Heiki Valneri välja ja ütles, et teeb mulle tagasi. Tegigi.“

Päästjate pealik Valdur Raamat käis Rebase talu perenaisega üle aia vestlemas. „Eks see on selge, et ega ta rahule ei jää,“ ütles Raamat lõkkeseltskonna juurde tagasi tulles. „Arvab, et siia oleks mõistlik tuua konteiner.“

Päästja hinnangul vastas Kase talu lõke nõuetele. Mehed valvasid tuld, igaks juhuks olid lõkke juures ka ämbrid kustutusveega. Tuul puhus kirdest, suunates suitsu majadest eemale põllule.

„Enamus ajast on siin läänetuuled, täna ei ole, saab teha lõket,“ nentis Kase talu peremees.

„Me paneme töö seisma, täna ei ole õige lõkketegemise päev,“ ütles Valdur Raamat lõkketegijaile, viidates tõsiasjale et vestluse jooksul on tuul paisunud.

Kui palju selliseid väljakutseid on, kus voolikuid lahti ei rullita, tuleb hoopis naabrite suhteid klattida?

„Üldiselt ei ole palju, aga juhtub vahel,“ nentis Raamat.

Päästjad arutlesid lõkke juures omavahel, et väljakutse läks kindlasti paar tuhat eurot maksma. „Mis saab, kes kinni maksab?“ küsis üks. „Maksumaksja maksab,“ lausus teine.

„Üldiselt jah, nii ta kipub olema,“ oli Raamat meestega nõus. „Tegelikult on kõikide sündmuste jaoks menetlejad. Mina saadan info ära, mis kohapeal toimus, siis menetlejad vaatavad, otsustavad.“

Valdur Raamatu sõnul sõltub menetlejaist, kas Kase talu peremehel keelatakse lõkketegemine või tehakse hoopis Rebase perenaisele ajuloputust.

Fotod: Urmas Lauri
Ohtlik lõke Kirimäel 064

Ohtlik lõke Kirimäel 066

Ohtlik lõke Kirimäel 069

Ohtlik lõke Kirimäel 072

Ohtlik lõke Kirimäel 076

Ohtlik lõke Kirimäel 079

Ohtlik lõke Kirimäel 083

Ohtlik lõke Kirimäel 085

Ohtlik lõke Kirimäel 090

Ohtlik lõke Kirimäel 091

Ohtlik lõke Kirimäel 094

Ohtlik lõke Kirimäel 095

Ohtlik lõke Kirimäel 100

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Marja
Marja

Kuule mutt! Sa oled ikka sündinud loll!!!

Arvos
Arvos

Paar tonni euri eest paarkümmend kilomeetrit sõitu kahe autoga??

Kaja
Kaja

Ajuloputust tuleks teha rebase talu perenaisele.Olen ka ise kase talu naaber ja nägin lõket,isegi tuld ei olnud ja tossgi väike,milleks tuletõrjet,ei saa aru.Inimesed olid koguse aeg lõkke juures.Aga rebase talu perenaine,andke andeks,on tõesti pooletoobine.Tihemini tuleks kontrollida loomakaitsel seda rebasetalu,kuidas seal kassipoegadega käitutakse.

Külamees
Külamees

Kirimäe keskus on eestlasele ebasobivalt reaskülana planeeritud.Distants naabrite vahel liiga väike.Piisav kaugus naabrist on kui lõkkesuits temani ei ulatu.

Pahane Lugeja
Pahane Lugeja

Kas tänapäeval loo autorid oma tekste üldse üle ei kontrolli? Viga vea otsas.

Nohjah
Nohjah

Parandus Teistel *

Nohjah
Nohjah

Kuradi vanamutikesel pole midagi targemat teha kui vinguda. Lgp vanatädi ela ise ja lase teistele kaa elada!

Kaja
Kaja

See memm tahabki ise elada,aga teistel ei lase.

Pook
Pook

40-ndatel kaevati ka nii, et mühises ja loomavagunites naabrid reisisid metsa langetama.

ott
ott

oh neid kaebavaid naabreid küll

wpDiscuz