Vana papliallee on raadatud vanast Kasari sillast Kirblani, nende asemele on Lihula vallal kavas istutada tammed.
Papliallee mahavõtmine tekitas pahameelt kogenud arboristide hulgas, sest esmalt saeti puudel maha oksad ja seejärel võeti ka tüved. Nii kirjutas arborist Heiki Hanso sotsiaalmeedias, et suurte puude okste mahalõikamine on taunimisväärne.
„Kasari kooli tee juures alustati vana võsastunud, ülekasvanud ja haige papliallee uuendamist. Tegemist on mitmeetapilise ettevõtmisega, mille järel saab allee uue ilme,” selgitas Lihula vallavalitsuse info- ja arenguspetsialist Kristina Kukk valla sotsiaalmeedialehel. Mahavõetud allee asemele istutatakse tammed. Tammeallee rajamisel kasutatakse nüüdseks suletud Kasari kooli õpilaste poolt eelkasvatatud istikuid. Istutustöö korraldab Lihula vallavalitsus.
Täismahus artiklit saab lugeda Lääne Elu 4. mai paberlehest
Parandatud istikute päritolu ja istustustööde tegija, 5. mail 2017
Huvitav, kus on keskonnaameti ja looduskaitsjate silmad?
Ainult ajukääbik õigustab sellist tegevust. Iga puu on väärtuslik, ka pappel. Oskusliku tegevusega ei oleks pidanud tegema lageraiet.
Kas keegi kritiseerijatest on seal alleel ise varem kõndinud? Need puud olid vanad ja eluohtlikud. Iga tormiga oli ümberkukkunuid. Paplid istutati nõuka ajal, et saada kiiresti kõrghaljastust. Ja neile, kellele ei meeldi, et istutatavad tammed on alguses väikesed, siis võib rahustuseks öelda, et alguses, olenemata liigist, on kõik elusolendid väikesed. Ka inimaju. Nii nagu mõnest võrsest ei pruugi puud saada, ei pruugi ka igast ajust asja saada.
Toladus kuubis.
Mahavõetava allee asemele istutavad suletud Kasari kooli õpilased tammed, kinnitas Kukk. Täielik luulu.
Millal saab vaksapikkusest tammetaimest allee?
Küll saab!
Millise raha eest seda tehakse , kas tõesti on see praegu tähtsaim mure ?!
Meil on hädapärasematki teha aga ega rahva käest küsita.