5

Pärnu eelistab Tõstamaa Läänerannaga liitmist

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Pärnu_Audru_Paikuse_05122016

Valitsus otsustas eile teha 1350 elanikuga Tõstamaa vallale ettepaneku liituda Pärnuga. Pärnu linnajuhid eelistavad aga Tõstamaa valla Läänerannaga liitmist, Tõstamaa vallavanem peab aga õigeks Pärnu suunda, kirjutas Pärnu Postimees.

“Nad võiksid ikka Läänerannaga liituda, sest rahvaküsitlusel osalenud inimesed ütlesid selgelt, et nad ei soovi Pärnuga liitmist,” ütles Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

Tõstamaa ühinemist moodustatava Lääneranna vallaga pidas õigemaks ka Pärnu abilinnapea Jane Mets, kelle hinnangul oleks maavaldadel rohkem ühist.

Tõstamaa vallavanema Toomas Rõhu sõnutsi pole Tõstamaa vallal Lihula kui tulevase Lääneranna keskusega mingeid kontakte. Kogu asjaajamine käib 50 kilomeetri kaugusel Pärnus.

Tõstamaa vallas osales rahvaküsitlusel 34 protsenti hääleõiguslikest elanikest, kellest Pärnuga liitumise poolt oli 35 ja vastu 358.

Lääneranna vallaks ühinevad Koonga ja Varbla vald Pärnumaalt ning Lõuna-Läänemaa vallad Hanila ja Lihula. Lääneranna vald liidetakse Pärnumaaga.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
tt
tt

Niisiis Lihulale veel üks kõrvalejäetud vaene vald juurde. Seda ma kartsin kohe. Mitu vaest kokku ei anna üht rikast. Lihula peaks sellele sundliitmisele jõuliselt vastu seisma, isegi ühekordset abiraha ei saaks sellest pruudist.

Tegus+eakas
Tegus+eakas

Kui kaarti vaadata, siis peaks selge olema, et ühineda tuleb Pärnuga.

Olukord
Olukord

Pärnu eelistab ja siis kohe nii peab olema?!
Ega ikka ei pea olema

einoh
einoh

värrad värgid nii või teisiti, täname Aasa, Ratast ja Korbi.

asja moraal
asja moraal

Ääremaaks jäävad ikkagi,üks kõik kuhu poole kuuluvaks ja vaadake ikka ise,kuidas hakkama saate.

wpDiscuz