3

Jaanuaris saabus Eestisse 12 sõjapõgenikku

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Sel kuul saabusid Kreekast Eestisse Euroopa Liidu rändekava raames vastu võetud 12 Süüria sõjapõgenikku.

Jaanuaris saabus Eestisse Euroopa Liidu rändekava raames kaks Süüriast pärit sõjapõgenike perekonda, mõlemad perekonnad toodi Eestisse Kreekast, selgub valitsuse koduleheküljelt.

Ühes peres perekonnas on seitse ja teises viis liiget.

Eesti on tänaseks Euroopa rändekavaga vastu võtnud kokku 89 sõjapõgenikku.

Kreekast on ümber paigutanud 78 ja Türgist ümber asustatud 11 niinimetatud kvoodipagulast. Eesti kahe aasta kvoot vastavalt Euroopa Liidus saavutatud kokkuleppele on 550 sõjapõgenikku. Ümberpaigutamine toimub Euroopa Liidu seest, seni Kreekast, ja ümber asustatakse väljaspool EL-i põgenikelaagritest, seni Türgist.

Rändekava alusel Eestisse saabunud põgenikke on seni paigutatud elama kaheksa maakonna omavalitsustesse.

Kõikide Eestisse vastuvõetavate inimeste puhul selgitatakse enne nende siia saabumist välja nende taust. Kreekas kohapeal tegid sõjapõgenikega intervjuu Eesti eksperdid politsei- ja piirivalveametist, kaitsepolitseiametist ja sotsiaalministeeriumist. Muu hulgas tutvustati intervjuu jooksul Eestit, rahvusvahelise kaitse saanud inimeste õigusi ja kohustusi Eestis ning kohalikke tavasid.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
antsuke
antsuke

ei kuuldavasti suurem pere 7 liikm.Tartu ja 5 liikm.Põlva

qw
qw

Kas Haapsalusse jälle? Niisugusel moel Sukles valimisi ei võida

Jah
Jah

Masendawwww

wpDiscuz