Kõmsi vihmaussimuld jõuab müügile

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Kõmsil tegutseva K. Meti traaditööstuse omanikud asutasid vihmaussimulla tootmise ettevõtte ja loodavad veebruaris turule tulla.

2013. aastal lõid Kõmsi traaditöösturid Mardo Leiumaa ja Aimar Roomets uue ettevõtte, et hakata tootma hobiaednikele vihmaussimulda. Praeguseks on kolm aastat kestnud katsetamise aeg läbi, välja on töötatud neli mullasegu ja veebruaris loodab ettevõte nendega turule tulla. Väiksemaid partiisid, kokku 15 kuupmeetrit ussimulda, müüs K. Compos katseks maha kevadel ja suvel.

Uue aasta alguses läheb esimene suurem partii ussimulda piiri taha Soome, Eestis algab müük veebruaris. Eestis tuleb konkureerida Läti ussimullaga, üks tootja peale K. Compose on ka Eestis. K. Compos pakub Ussimo nime all kolme mullasegu: toalilledele, taimede ettekasvatamiseks ja püsikute kasvatamiseks, peale selle puhast vihmaussimulda.

„Ise oleme neid kõiki kasutanud ja kõik taimed on alles jäänud,” ütles Mardo Leiumaa.

Esialgu on nelja mullasegu kokkusegamine puhas käsitöö – käsitsi segatakse ja käsitsi pakendatakase. „Kui partiid lähevad suuremaks, tuleb seadmed osta,” ütles Leiumaa.


Täispikka artiklit saab lugeda Lääne Elu 10. jaanuari paberlehest.

Fotod: Urmas Lauri

Vihmaussimuld (1) Vihmaussimuld (2) Vihmaussimuld (3) Vihmaussimuld (4) Vihmaussimuld (5) Vihmaussimuld (6) Vihmaussimuld (7) Vihmaussimuld (8) Vihmaussimuld (9) Vihmaussimuld (10) Vihmaussimuld (11) Vihmaussimuld (12) Vihmaussimuld (13) Vihmaussimuld (14) Aimar Roomets

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
turvas
7 aastat tagasi

Kõmsil müüvad, kallis kuram