8

Politsei otsib isikutunnistuste näidistele uut nägu

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

uusID-kaartesi300

Politsei- ja piirivalveamet korraldab fotokonkursi uute isikutunnistuste ja elamisloakaartide näidiste näofoto leidmiseks.

Täna alanud konkursi võidufoto avalikustatakse 27. jaanuaril, kui ID-kaart tähistab 15. sünnipäeva ning seda hakatakse kasutama isikutunnistuste ja elamisloakaartide näidistel ning dokumente tutvustavates infomaterjalides.

Konkursil osalemiseks saab tänasest kuni 20. jaanuarini saata foto ja osaleja andmed e-posti aadressile konkurss@politsei.ee. Täpsemad nõuded fotole ja tingimused osalemiseks leiab PPA kodulehelt.

PPA identiteedi ja staatuste büroo juhi Margit Ratniku sõnul on uue näofoto valimine hea võimalus inimesi kaasata, et ühiselt tähistada igapäevaelus asendamatuks muutunud ID-kaardi sünnipäeva. „15 aastaga antud rohkem kui pool miljardit digiallkirja ja 339 miljonit autentimist näitab selgelt, et ID-kaart muutis meie elu mugavamaks, vähendanud bürokraatiat ja teinud rohkelt teenuseid lihtsasti kättesaadavaks.“

15 aasta jooksul on Eestis väljastatud üle 3 miljoni isikutunnistuse. Mullu kasutas ID-kaarti elektrooniliselt kaks kolmandikku kasutajatest, kes andsid aasta jooksul keskmiselt 94 digiallkirja ja autentisid end 121 korral. Senistel isikutunnistuste näidistel kasutati kahe Kodakondsus- ja Migratsiooniameti töötaja fotot.

Praegustel isikutunnistuste näidistel Mari-Liis Männiku nime kandnud Kaja sattus näidistele, sest proovifoto jaoks oli tarvis heledapäist inimest. „Esimene foto kukkus hästi välja ja nii mult palutigi nõusolekut foto kasutamiseks näidistel,“ rääkis Kaja, kuidas tema foto näidistele jõudis.

„Oleks ma teadnud, et foto kasutatakse nii pikalt, siis oleksin palunud uut võtet, kuid mu neutraalne ilme oli juba siis sobiv,“ naljatles Kaja. „Aga kuna isegi lähedased mind näidise pealt ära ei tundnud, siis muret ei olnud,“ julgustab naine.

Esimesed ID-kaardid anti pidulikult üle 2002. aasta jaanuaris ja esimeste dokumendi saajate hulgas oli president Arnold Rüütel. Hetkel on ID-kaardile avatud ligi 3000 e-teenust, kliendikaardina kasutab ID-kaarti umbes 50 ettevõtet.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
tegelikult
tegelikult

võiks sellelt näidis fotolt vastu vaadata hoopis meie presidendi nägu, noh siis seisaks ikka meeles, et mis nägu meie president on.

Saarlane
Saarlane

Sellised lõustad nagu kübel, poogil ja karuotil tuleb sahvri seinale panna,et lapsed moosivargile ei läheks.

ppa
ppa

Kübe võitis

Vandaal
Vandaal

Head pakkumised kiidan!

Eesti+Vabaks
Eesti+Vabaks

Ka pagulase naine radiaatori taustal poleks paha ju

süsimust iroonia
süsimust iroonia

Ma tean. Süüria pagulane. Saab enda esimese tööotsa 😀

kont
kont

Pakun ilma fotokonkursita välja kaks tuntud kandidaati Kübe või Pook.

kont
kont

Politseil on vist tööd nii vähe ja raha nii palju, et millegi muuga enam ei tegeleta, ainult totrustega.

wpDiscuz