3

Pärnakad saavad Digiteega liitumise üle otsustamiseks lisaaega

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

DigiTee 2016-12-29 12.30.52 Kaart: Digitee

Digitee meeskond otsustas pikendada küsitluse läbiviimise aega kuni 31. jaanuarini, esialgse kava kohaselt pidanuks küsitlus lukku minema aasta lõpuga.

"Praeguseks on saabunud soove juba ligi 3500 majast, mis on umbes veerand majadest, kus täna interneti püsiühendus puudub," teatas DigiTee oma veebilehel. Et projekt end õigustaks, peaks liituda soovima 15 000 hoonet, kaasa arvatud kortermajad.

Küsitlusega selgitatakse välja vajadus lairibaühenduste järele ning küsitluse tulemused on aluseks võrgu planeeringu tegemisel.

Digitee projekt hõlmab tervet Pärnumaad ning Hanila ja Lihula valda Läänemaal. Nende valdade elanikud ja ettevõtted saavad märkida, millisele aadressile nad internetiühendust soovivad saada.

Neile, kes liituvad Digitee lairibavõrguga kohe võrgu väljaehitamise alguses, on orienteeruv liitumistasu suurus 300 eurot. Kõikidel hiljem liitujatel tuleb tasuda liitumistasu vastavalt ühenduse tegelikele väljaehitamise kuludele.

Küsitluses osalemine ja oma soovi märkimine on kõigile tasuta ning sellega ei kaasne kohustust võrguga liituda.

Kuna Digitee lairibavõrk planeeritakse ja ehitatakse ainult sinna, kust on piisavalt sooviavaldusi laekunud, on iga teadaanne oluline, pannakse Pärnumaa ja Lõuna-Läänemaa elanikele südamele.


Vt ka "DigiTeega liituda soovijaist on koos umbes seitsmendik"
 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
trackback
Digitee korraldab projekti tutvustustuuri | Lääne Elu

[…] ka: "Pärnakad saavad Digiteega liitumise üle otsustamiseks lisaaega" […]

muig
muig

Hiljemalt kümne aasta pärast on ilma lairibaühenduseta kinnisvara sama kummaline justkui tänapäeval õuepealse kuivkäimlaga maja. Noh et mõned sellised küll on, aga…

juss
juss

tubli! olgu või pee paljas, aga nett peab olema!

wpDiscuz