Vabaerakond hääletab Jüri Ratase vastu

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Andres Herkel. Foto: Erakogu

Vabaerakonna saadikurühm hääletab Jüri Ratase riigikogus peaministriks kinnitamise vastu, teatas erakond. 

Vaatamata sõnadele pole Vabaerakonna programmiliste põhimõtetega kuigivõrd arvestatud ning kassi-hiire mäng Vabaerakonna kaasamisega näitab kogu kolmiku ja Jüri Ratase kui võimaliku peaministrikandidaadi otsustusvõimetust. „Rõhutame, et Eesti poliitika avatumaks ja läbipaistvamaks muutmiseks mõeldud demokraatiapakett loodavat valitsust ei huvita ning sotsiaalmaksu lagi ja selle põranda tühistamine ei ole päevakorras,“ ütles Vabaerakonna juht Andres Herkel (pildil).

„Vabaerakonna juhatus on 10. novembril otsustanud, et oleme valmis koostööd tegema ja valitsusvastutust kandma, meil on selle pädevusi ja kogemusi. Kolme erakonna esimehed lükkasid pidevalt kohtumisi edasi, vahest ütlesid, et on koostöös meiega huvitatud. Seejärel andsid signaale, et meie demokraatia tugevdamise ideed on laual,“ ütles ta.

„Täna hommikul selgus üllatuslikult, meie demokraatia ideid – rahvaesinduse rolli suurendamist, poliitilise korruptsiooni riski vähendamist, erakondade raha kärpimist ja paljut muud – ei võetud tegelikult tõsiselt. Selle asemel otsustati luua n.-ö. Puhas kartellikoalitsioon, mille peamine murre on Keskerakonna Ühtse Venemaa tiiva paadis hoidmine ning seniste toiduahelate säilitamine. Meie osalemine valitsuses välistati, aga püüti jätta vale mulje nagu oleks meie põhimõtetega arvestatud,“ ütles Andres Herkel.

Vabaerakonna hinnangul oleks selge märk muutustest igasuguste poliitkohtade arvu ja sundpolitiseerimise vähendamine. „Riigiosalusega ettevõtete nõukogudesse tuleb nimetada kas pädevaid ja sõltumatuid riigiametnike või spetsialiste konkursiga. Riigikogu liikmete väljalöömine nõukogudest on vaid jäämäe tipuga tegelemine, mis ei depolitiseeri ega tõhusta nõukogude tööd,“ ütles Vabaerakonna saadik Artur Talvik.

Talviku sõnul ei saa olla juttu tõhusast riigireformist, kui majandus-, rahandus- ja sotsiaalministeeriumis peetakse topeltministreid. „Odavama ja ratsionaalsema riigipidamise juurde ei saa kuuluda see, et poliitilisi ameteid tehakse aina juurde. Aga ka näiteks EL-i eesistumisperioodi silmas pidades oleks päris hea, kui mõned võtmeministrid ei oleks üldse poliitilised või vähemalt püütaks leida parimaid võimalikke kandidaate.“

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Hardi
7 aastat tagasi

Ei pidaud teid nõmedaiks, kuid nüüd küll!

endine
7 aastat tagasi

Vabaerakonnas istuvad peaaegu kõik endised Isamaa Liidu liikmed, kes ei viitsinud kaitsta ISAMAA LIIDU lagunemist. Nii et neilt abi loota on mõtetu,hea et neid kampa ei võetud.

viinamarjad on hapud
7 aastat tagasi

Vaadates neid eneseimetlejast Talviku viimaseid väljaütlemisi tuleks sellest kambast hästi kaugele hoida.Kui kampa ei võetud siis on kõik halvad.

need
7 aastat tagasi

kes reedavad korra, reedavad ka edaspidi, õige tegu, et nn. vabadest reeturitest eemale hoitakse

arvaja
7 aastat tagasi

Nii see ongi.kampa ei võetud nüüd vastu.Nagu lapsed liivakastis.

Altperekalju
7 aastat tagasi

Tääkidega Moskva rongi vastu!

vvv
7 aastat tagasi

Jäime torditükist ilma,nüüd viskame tordi teile näkku.

prrrrr.....
7 aastat tagasi

See on väljapressimine!Aga 3 on parem kui 4 ;3 on see ,mis kannab.Ja üldse võiksid olla kannatlikud,mitte segama hakata,nad ei jäääää nn.opositsiooni,arvestatakse,kui midagi head välja on pakkuda.
Juba jälle “hakkab pihta”,andku aega ometi.

Juhan
7 aastat tagasi

Nad ei suuda isekeskis kokkulepet saavutada, enam siis keski, IRL ja SDE-ga. VE keegi luurele ei soovi minna, keerab viimati toru seljataha.

Jaak
7 aastat tagasi

Lihtsalt asi on Vabaerakonnas.? Keegi ei taha neid endale kambalisteks.