Avatud talude päevale on end kirja pannud seitse Läänemaa ettevõtet

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Ranna rantšo (3)

Külalisi ootab ka Ranna rantšo perenaine Ande Arula. Arvo Tarmula

24. juulil toimuvale üle-eestilisele avatud talude päevale on registreerunud seitse Läänemaa talu ja põllumajandustootmise. Ettevõtted saavad oma osalemisest teatada kuni 1. maini.

Läänemaa ettevõtetest on nõustunud uksed avama Tammejuure mahetalu, Putkaste Kalda talu ja MTÜ Eriti Roosiline Martna vallas, Ranna rantšo ja Aaviku talu Hanila vallas, Tuulingu talu Ridala vallas ja Uuskalda spordi- ja puhkeküla Lääne-Nigula vallas.

Kõige enam on avatud talude päeval osalema registreerunud ettevõtjaid Harjumaalt (24), Pärnumaalt (23), Lääne-Virumaalt (19), Tartumaalt (14), Ida-Virumaalt ja Põlvamaalt (13). Viljandimaalt on registreerunud 11, Raplamaalt 10, Jõgevamaalt 7, Läänemaalt 7, Saaremalt 7, Järvamaalt 5, Valgamaalt 5, Võrumaalt 3 ja Hiiumaalt 2 ettevõtjat.

„Ettevõtjate huvi avatud talude päeval külalistele oma uste avamise vastu on olnud veel suurem kui eelmisel aastal,“ ütles maaeluministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Kristo Mäe. „Praeguseks on registreerunud 163 talu ja põllumajandustootmist mesinikest kuni suurte piimafarmideni.“

Avatud talude päeval osalemisest saab teada anda kuni 1. maini. „Kindlasti tasub osaleda, sest see on parim viis tutvustada inimestele nii põllumajandust üldisemalt kui ka oma talu toodangut,“ lisas Mäe.

Talud ja põllumajandustootmised saavad enda osalemisest avatud talude päeval anda teada kuni 1. maini aadressile reve@maainfo.ee.

24. juulil toimuval üle-eestilisel avatud talude päeval saavad külastajad näha nii suuri farme kui ka väiksemaid talusid, kaasaegset põllumajandustehnikat ja väiketööstusi, erinevaid loomi ja taimi. Kohapeal saab maitsta ehedat talutoitu ja osta kaasa kohalikke tooteid.

2016. aasta avatud talude päeva korraldavad maaeluministeerium, maamajanduse infokeskus, Eesti põllumeeste keskliit ja Eestimaa talupidajate keskliit.

Üle-eestilise avatud talude päeva algatus sündis maaeluministeeriumi, maamajanduse infokeskuse ja Järvamaa avatud talude eestvedajatega koostöös.

2015. aasta juulis toimunud esimesel üle-eestilisel avatud talude päeval avas külastajatele oma väravad 147 talu ja põllumajandustootmist ning kokku tehti nendesse ligi 45 000 külastust.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments