Läänlased esinesid kahe silla jooksul südilt

Lehte Ilves

lehte.ilves@gmail.com

Täna, 6. septembril oli Pärnus 15. korda Jüri Jaansoni kahe silla jooks, kus Keenia jooksja Ibrahim Mukunga Wachira pidi leppima 4. kohaga. Võitis Tiidrek Nurme ajaga 30.10. Nurmele kaotas kuue sekundiga Roman Fosti ja 15 sekundiga Sergei Tšerepannikov.

Fosti esinemine oli seda üllatavam, et ta polnud veel taastunud hiljutisest maratonijooksust Pekingis.

Distantsi pikkuseks oli 10 km. Ilm oli jooksuks suurepärane: 16 kraadi sooja, vähe tuult ja päike soojendas.

Osales terve hulk Läänemaa klubide jooksjaid. Neist parema koha sai Läänemaa kergejõustikuklubi esindaja Lauri Luik, olles meeste arvestuses 24. ajaga 35.12.

Superhästi esinesid jooksuklubi Tempo neli noort. Igor Skatško oli juunioride arvestuses 5. ajaga 37.15. Juunioride seas 6. oli Daniil Andrianov ajaga 38.34.

Poiste B-klassis oli 2. Läänemaa ühisgümnaasiumi vastne õpilane Ruslan Sergatšov, saades ajaks 39.27.

Nikolai kooli õpilane Anastasia Skatško võitis B-klassi tüdrukute hulgas esikoha ajaga 43.22, edestades tänavust Eesti B-klassi keskmaajooksu noortemeistrit Liis Grete Atoneni tervelt 37 sekundiga.

Jooksis veel kolm poissi (vennad Teppanid ja Ainar Sten Junker) Lihula gümnaasiumist, kes kõik lõpetasid esimese 400 hulgas. Nendele oli nii pikka maad võistlustel joosta esimest korda, seepärast polnud kogemusi jõudu õigesti jaotada. Martin Teppan sai ajaks 41.38, olles B-klassi arvestuses 5., aga edestas seejuures värsket Rio de Janeiro OM 400 m tõkkejooksu normitäitjat Jaak Heinrich Jagorit.

Kokku lõpetas 1819 jooksjat, neist 737 naist. Läänemaa parim naine oli N45 klassis 13. koha saanud Karin Ulejev. Tema ajaks fikseeriti 50.44.

Võistlusmääruste kohaselt fikseeritakse maanteejooksul aeg sekundi täpsusega, seepärast on ka loos nimetatud ajad vastavalt ümardatud.