1

Uus Vormsi reisiparvlaev Ormsö alustab sõitmist 1. juunil

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

ormso

Ormsö. JAREK JÕEPERA

Sel reedel saab pidulikul tseremoonial nime uus Vormsi reisiparvlaev Ormsö, mis alustab Rohuküla-Sviby liini sõitmist 1. juunil, teatas veeteede amet.

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal ütles, et riik on palju panustanud väikesaarte laevaühendustesse ja see jätkub. „Uus laev on vanast mahukam ja turvalisem ning seega paraneb oluliselt Vormsi elanike ja saart külastavate turistide reisikvaliteet. On tähelepanuväärne, et laeva ehitas Eesti ettevõte, mis näitab meie laevaehitustraditsioonide tugevust,“ lisas ta.

Veeteede Ameti juht Rene Arikas sõnas, et Ormsö valmimine on märgilise tähendusega Eesti laevaehituse ajaloos, kuna nii suurt reisilaeva ei ole varem siin ehitatud. „Ormsö on hea näide meie laevaehituse kõrgest tasemest,“ lausus ta.

Vormsi vallavanema Tanel Viksi sõnul lahendab uus laev kolm senist kitsaskohta: suvisel tipphooajal leevenevad probleemid inimeste ja kauba jõudmisega saarele ja sealt ära, talvisel ajal võimaldab laeva jääklass teha ülesõitu mugavates tingimustes ning samuti on uus laev oluliselt mugavam eakatele ja liikumisraskustega inimestele.

Ormsö mahutab ligi 30 sõiduautot ja 200 reisijat. Laeva pikkus on 45, laius 12 ja süvis 2,7 meetrit. Laeva töökiirus täislastis on 12 sõlme ning peamasinate võimsus 2 x 1000 kW. Laev peab olema suuteline liikuma 45 cm paksuses silejääs kiirusega kaks sõlme. Ormsöle on planeeritud ka toitlustusteenus.

Laev maksis 9,3 miljonit eurot, millest 93,5 protsenti rahastas Euroopa Regionaalarengu Fond. Varem on riik ehitanud Euroopa Liidu toel katamaraan-tüüpi parvlaeva Runö Ruhnu saarega ühenduse pidamiseks (2012. aastal), alumiiniumist monokorpusega parvlaeva Abro (2013. aastal) Abruka saarega ja reisiparvlaeva Wrangö (2013. aastal) Prangli saarega ühenduse pidamiseks.

14. mail allkirjastasid Veeteede Ameti ja laeva ehitaja Baltic Workboats AS esindajad reisiparvlaev Ormsö laeva üleandmise ja heakskiidu protokolli. Selle dokumendi alusel anti laev laevatehase poolt tellijale ehk Veeteede Ametile. Lääne maavalitsus on sõlminud lepingu Väinamere Liinid OÜ-ga reisijate-, sõidukite- ja kaubaveo teenuse osutamise avaliku teenindamise otselepingu.

Heade laevaehitustavade kohane pidulik laevale nimeandmise tseremoonia toimub 22. mail algusega kell 12 Baltic Workboatsi laevatehases Nasva sadamas.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Palju õnne, Vormsi
Palju õnne, Vormsi

Väga kaunis. Õnne ja turvalisi reise kõigile!

wpDiscuz